بهشت‌آباد؛ طرحی که آب نداشت اما نان داشت
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۰
طرح «بهشت‌آباد» برای انتقال آب اگر برای اصفهانی‌ها آب نداشت، اما برای نمایندگان استان‌های همجوار نان داشت.
به گزارش عرش نیوز ، این روزها بهشت‌آباد دست آویزی شده برای فعالیت‌های تبلیغاتی پیش از موعد برخی از نمایندگان به منظور پوشاندن ضعف‌ها و نمایان ساختن قوت‌ها تا از این قوت‌ها نانی به کف آرند.

اقداماتی که این روزها در صفحات خبرگزاری‌ها کم دیده نمی‌شود و آخرین آن اظهار نظر یکی از نمایندگان مردم شریف و شهید پرور اهواز در مجلس شورای اسلامی است.

اظهاری مبنی بر توقف کامل پروژه بهشت آباد که سه مصوبه هیئت دولت را به عنوان پشتوانه به دنبال دارد، حالا دارد نان برخی را به روغن فرو می‌کند بی‌آنکه صحت و سقم آن مورد توجه قرار گیرد.

اما در بررسی بخش به بخش این خبر باید اظهار تأسف نمود از نحوه بیان برخی اخبار و اطلاعات که نه تنها مصالح ملی در آن لحاظ نمی‌شود، که فقط تاریخ مصرف چند ساعته دارد و پس از تکذیب آن از سوی مقامات رسمی و صاحب صلاح، تنها یادگاری از آن باقی می‌ماند برای نقل مادر بزرگ‌ها پای کرسی‌های زمستانه خانه‌ها.

هر چند این نماینده محترم قاطعانه از توقف این پروژه توسط وزارت نیرو خبر داده است، اما باید گفت که این پروژه با پشتوانه وزارت نیرو پا به عرصه یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور نگذاشته که حالا بشود یک شبه و با لابی با یک وزیر آن را متوقف کرد و توقف پروژه‌ای که مصوبه مجلس شورای اسلامی، هیئت دولت و ... را دارد در شرایطی متفاوت از آنچه گفته شده است، دارد.

دوم اینکه در بند دیگری از این خبر با بیان اینکه «پیشنهاد حذف این بند از بودجه ۹۳ داده شده است»، گوینده خبر اصل خبر را نقض می‌کند و توقف بلامنازعی را که در بندهای قبلی از آن خبر داده بود ، به یک پیشنهاد ساده تنزل می‌دهد.

سوم اینکه در این خبر مطالبی از انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به زاینده‌رود مطرح گردیده، این در حالی است که اگر کسی اطلاعاتی راجع به این طرح داشته باشد، اینگونه اظهار نظر نمی‌کند، در شرایط کنونی سالانه حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون آب از فریدن، فریدونشهر، چادگان و ... به کارون می‌ریزد که در صورت جلوگیری از انتقال آب بهشت آباد به کویر مرکزی ایران با جنجال و هیاهو، و اصرار بر ملی‌نگری به موضوع آب در کشور از سوی برخی نمایندگان و مسئولان، طرح‌هایی به مرحله مطالعه و اجرا در خواهند آمد که طی آن از خروج آب از استان اصفهان جلوگیری و با اجرای تونل و سد، آن را به زاینده‌رود باز می‌گردانند که در این صورت تنها مردم شریف و غیور خطه خوزستان هستند که از این تصمیمات و سطحی‌نگری‌ها لطمه و صدمه می‌بینند.

همچنین در بند دیگری از این خبر به صورت فاحش اصرار بر این بود تا وانمود شود که این طرح بر اثر پیگیری‌های نمایندگان متوقف شده و از «پیگیری مداوم نمایندگان» در آن یاد گردیده، در حالی که چنانچه سرعت اجرای این طرح کم شده باشد نیز باید آن را مرهون نحوه تنظیم بودجه‌ای دانست که نمایندگان همان شهر برای آن گزینه قهر را برگزیدند و از استعفای دسته جمعی خبر دادند، لایحه‌ای که در آن برای طرح‌های عمرانی اعتبار آنچنانی دیده نشده بود و آن‌ها نیز به شدت به این موضوع معترض بودند.

با این حال باید گفت مردم خطه خوزستان باهوش‌تر از آن هستند که بتوان با برخی اظهارات رسانه‌ای آنها را تحت تاثیر قرار داد و با اقدامات اینچنینی از آنان طلب رأی نمود.

مردمی که با بصیرت و بینش قوی خود در سال‌های پیش از انقلاب و پس انقلاب و همچنین در سال‌های سخت دفاع مقدس توانستند به خوبی از امتحانات الهی سربلند بیرون بیایند، به خوبی فرق سره از ناسره را می‌شناسند و وقت عمل پاسخگوی این نوع نگرش‌ها خواهند بود./فارس
کد مطلب: 188684