توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
چرا مردم نباید میوه‌های خشک فله‌ای بخرند
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
یک مسئول سازمان غذا و دارو گفت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به‌صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسد مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست.
به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم، نسترن محمدی ــ رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: میوه‌هایی که به‌صورت خشک‌شده در بازار به فروش می‌رسد باید در کارخانجات مجهز بهداشتی تهیه و بسته‌بندی شوند.

وی افزود: میوه‌های خشک‌شده حتماً باید در کارخانجات مشمول اخذ پروانه‌های بهداشتی و در شرایط مناسب و مطابق با ضوابط و قوانین تهیه و بسته‌بندی شوند.

محمدی اظهار داشت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به‌صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسد مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست و مصرف‌کنندگان هنگام خرید این نوع محصول حتماً به مشخصات بهداشتی به‌روی محصول دقت کنند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: میوه‌ها بعد از خشک شدن در کارخانجات که بر اساس ضوابط بهداشتی و با حضور مسئول فنی صورت می‌پذیرد هنگام بسته‌بندی نیز از لحاظ باقی‌مانده سموم کنترل می‌شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392182