توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"۱۲ هواپیمای جدید به ناوگان هوایی اضافه شد"
آخوندی: تکمیل پروژه‌های راه و شهرسازی نیازمند اعتبار ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی است
سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۰
وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تکمیل پروژه‌های راه و شهرسازی به ۱۳۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که وزارت راه بودجه کافی را در اختیار ندارد.
به گزارش عرش نیوز: عباس آخوندی در حاشیه افتتاح پایانه مرزی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۰۰هزار کیلومتر راه روستایی و آزادراه در کشور در وجود دارد که نگهداری این راه‌ها سالانه ۸هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری راه‌ها در اختیار داریم، افزود: توسعه متناسب مرزها و راههای منتهی به این مبادی خروجی در راستای توسعه تجارت جهانی ایران مورد توجه است.

آخوندی از اجرای هشت پروژه مهم توسعه شبکه ریلی کشور خبرداد و افزود: برقی کردن ناوگان حمل و نقل و دو خطه کردن برخی مسیرها از جمله این پروژه‌ها بوده و پروژه‌های دیگری همچون افزایش سرعت قطارها در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ناوگان هوایی وضعیت مطلوبی ندارد، گفت: در بسیاری از موارد همچون تاخیر پروازها حق به جانب مردم است ولی در راستای بازسازی ناوگان هوایی امسال ۱۲ هواپیمای جدید به این ناوگان اضافه شده است.

وی اتصال شبکه جاده‌ای ایران به راه‌های آسیا را از اهداف مهم وزارت راه برشمرد و افزود: بهبود کیفیت راههای منتهی به مرزها، عملکرد پایانه‌های مرزی و گمرکات مرزی ایران از دیگر برنامه‌های وزارت راه است.

وزیر راه و شهرسازی یکی از راههای خروج از رکود را اتکا به صنایع صادراتی دانست و گفت: توسعه صنایع نیازمند توسعه تاسیسات زیربنایی ارتباطی اعم از جاده‌ای، ریلی و فرودگاهی است.

آخوندی از افزایش صد درصدی میزان عملیات روکش آسفالت راه‌های اصلی کشور خبرداد و افزود: برای تکمیل پروژه‌های راه و شهرسازی به ۱۳۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که وزارت راه بودجه کافی را در اختیار ندارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 362680