توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احداث هتل در قزوین اولین راهکار جذب گردشگر است
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۸
قزوین- استاندار قزوین گفت: برای تقویت بخش گردشگری باید موانع ساخت هتل و اقامتگاه در قزوین برداشته شود تا به سرعت بتوانیم با افتتاح چند هتل جدید برای جذب گردشگر داخلی و خارجی مهیا شویم.
به گزارش عرش نیوز: مرتضی روزبه ظهر یکشنبه در شورای گفتگوي دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات استانداری برگزارشد اظهارداشت: تكميل هتل هاي نيمه تمام در استان برای تقويت زيرساخت هاي گردشگري یکی از موضوعات بسیار مهم استان است که علیرغم تلاش های صورت گرفته تاكنون خروجی خوبی در این بخش نداشته ایم که این نقیصه به سایر بخش های استان نیز آسیب می رساند.

روزبه افزود: براساس اسناد آمایش و بالادستی استان تقویت گردشگری در دستور کار قرار دارد لذا پیشنهاد می شود ستادی تشکیل شود تا راهکارهایی برای رفع موانع ساخت هتل های در حال احداث را بررسی و تدوین کند.
استاندار قزوین بیان کرد: در طول سال گردشگران زیادی از کشور بازدید می کنند ولی سهم قزوین از جذب آنها بسیار ناچیز است زیرا مکان مناسبی برای اقامت این افراد نداریم و این کمبود زیبنده استان نیست بنابراین دستگاههای نظارتی و خدماتی بایستی به عنوان تكميل پروژه های استانی به این امر توجه جدی داشته باشند.

وی افزود: از سرمایه گذاری بخش خصوصی درخصوص احداث هتل تشکر می کنیم زیرا ساخت هتل در مناطق مختلف استان با هدف گردشگری برای استان حیاتی است تا بتوانیم سهم استان را درخصوص جذب گردشگران داخلی و خارجی افزایش دهیم.

وی افزود: اخیرا بیش از ۱.۵ میلیون نفر از کشور عراق وارد کشور شدند اما حتی یک نفر را نتوانستیم جذب کنیم و این ضعف باید جبران شود.

جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جلسات مهمی است که در استان برگزار می شود و بایستی در جلسات بعدی زمان بیشتری اختصاص داده شود تا بررسی موضوعات و بحث های مهم مغفول نماند و بطور مشروح بررسی شود.

طرح های مهم برای دریافت تسهیلات از صندوق توسعه معرفی شود

روزبه تاکید کرد: برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی بایستی پروژه هایی از سوی استان مطرح شود که مهم و قابل دفاع باشد.

استاندار گفت:یکی ازمشکلات استان کمبود اعتبارات بانکهای استان است که دراین راستا لازم است ابتدا تلاش کنیم منابع بانکی استان افزایش یابد و در مرحله بعدی انتظاردریافت تسهیلات بیشتری از آنها را در استان داشته باشیم.
تلاش برای صادرات کشمش فرآوری شده
روزبه در ادامه یادآورشد: در خصوص محصول کشمشیک نکته باید مورد توجه جدی قرار گیرد و مانند نفت باید از خام فروشی دوری کنیم و با فرآوری این محصول لازم است درخصوص صادرات کشمش فرآوری شده صورت گيرد تا از خام خواري جلوگيري شود.

این مسئول افزود: استان قزوین از مراکز مهم تولید کشمش در کشور محسوب می شود بنابراین یکی از راهکارهای خروج از موانع صادرات این محصول به عنوان یک مواد غذایی مغذی بکارگیری دانش فنی است تا بتوانیم از این محصول از خام خواری جلوگیری کرده و در صنایع مختلف غذایی، آرایشی استفاده کنیم.

وي تصریح کرد: موضوع ثبت شرکت ها در استان باید بررسی شده و موانع مربوط به این امرو فرآیند تغییر و تحولات استعلام ها و جابجایی ها برطرف شود تا شاهد کمترین مشکلات در اين خصوص باشیم.

وی اظهارداشت: اگر آموزش لازم به کافی نت ها در این خصوص داده شود می توان با هماهنگی با اتحادیه های بخش خصوصی فرایند ثبت شرکت ها بررسی شود تا موانع موجود در این امر برطرف شود.

استاندار ضمن تاکید بر راه اندازی اتاق فکر درخصوص چگونگی استفاده از محصول کشمش در صنایع دیگر افزود: با محور قرار دادن تاکستان و عملیاتی شدن این کار ضمن تقویت باغداران حوزه صادرات نیز تقویت شده و به تولید هم کمک خواهد شد.

روزبه تصریح کرد: در حال حاضر که ۲۰ درصد کشمش در داخل مصرف شده و ۸۰ درصد ظرفیت صادرات دارد از کشمش می توان به عنوان مواد اولیه در صنایع دارویی و آرایشی هم استفاده بهینه کرد و صادرات را افزایش داد.

روزبه ادامه داد: این جلسه فرصت بسیار مناسب در حیطه گفت و گوی دولت به بخش خصوصی است و بایستی بطور مستمر ادامه یابد.

در این جلسه توسط مدیر کل دفتر شهری استانداری گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص دفع و دفن پسماندهای استان اعم از صنعتی، پزشکی و بیمارستانی خانگی ارائه شد.
زاهدپور افزود: درخصوص دفن و دفع پسماندهای کشاورزی نیز اقدامات صورت گرفته است که بزودی اجرایی خواهد شد.

درپايان این جلسه توسط استاندار قزوين، سایت اتاق بازرگانی؛ صنایع، معادن و کشاورزی استان رونمایی شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 347687