توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نایب رییس اتاق ایران:
کمیته جذب سرمایه ‎گذار برای همدان در اتاق ایران راه‎اندازی می شود
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران وعده داد: کمیته ای تحت عنوان جذب سرمایه ‎گذار برای همدان در اتاق ایران راه ‎اندازی می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'علاء میرمحمد صادقی' شامگاه سه شنبه در آیین راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان، افزود:شمار زیادی از تجار بزرگ کشور و تهران سرمایه داران همدانی هستند که می توان آنها را نسبت به سرمایه گذاری در همدان ترغیب کرد.

وی با ذکر پیشینه درخشان همدان در زمینه اقتصادی خاطر نشان کرد: همدان به همراه سه استان تهران، اصفهان و شیراز شش دهه پیش از مراکز مهم تجاری کشور به شمار می رفتند.

وی بیان کرد: استان همدان تجار بزرگ و مشهوری داشت و همچنین چهره های علمی و عرفانی بی شماری همچون آخوند ملا علی معصومی همدانی را در خود جای داده است.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاران همدانی باید تلاش کنند این استان را به جایگاه شش دهه پیش خود بازگردانند و دوباره همدان به مرکز اقتصادی و تجاری کشور تبدیل شود.

وی گفت: استان همدان دارای امکانات و ظرفیت هایی است که هم اینک برای فراهم ساختن این ظرفیت ها در سایر استان ها باید اعتبارات کلانی را هزینه کرد.

نایب رییس اتاق ایران افزود: با وجود چنین ظرفیت ها و پتانسیل های مطلوبی در همدان نباید شاهد بیکاری در این منطقه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات دولت در راستای توسعه کشور است ،بیان کرد: اتاق بازرگانی آمادگی لازم برای هر گونه کمک به منظور دست یافتن همدان به جایگاه واقعی خود را دارد.

وی یادآوری کرد: رهبر فرزانه انقلاب با توجه به اهمیت مباحث اقتصادی برای هفتمین سال متوالی از عناوین اقتصادی در نام گذاری سال ها استفاده کردند بنابراین می طلبد از سرمایه گذاران به نحو شایسته حمایت کرد.

آیین افتتاح مرکز خدمات سرمایه گذاری همدان شامگاه سه شنبه با حضور معاون وزیر اقتصاد ، استاندار همدان و مسوولان استانی برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331882