تعداد وبسايت های فعال در ايران چقدر است؟
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۹
دبير اولين کنفرانس مديريت منابع اطلاعاتي وب از فعاليت حدود 15 هزار وب سايت ايراني که در مجموع شامل 12 ميليون صفحه مي‌شوند خبر داد.
عرش نیوز :

ايسنا: دبير اولين کنفرانس مديريت منابع اطلاعاتي وب از فعاليت حدود 15 هزار وب سايت ايراني که در مجموع شامل 12 ميليون صفحه مي‌شوند خبر داد.

غلامعلي منتظر يادآور شد: 75 درصد از اين صفحه‌ها مربوط به اخبار مي شوند و ما تنها حدود چهار ميليون صفحه با اطلاعات سازماني داريم که اين آمار اصلا خوب نيست و به خصوص در مقايسه با کشورهاي ديگر آمار پاييني به شمار مي رود.

وي با اشاره به کشوري مانند کره جنوبي که حدود صد ميليون صفحه وب در اختيار کاربران خود قرار داده اظهار کرد: برخي اطلاعات وب ايران گوياي آن است که 50 درصد از صفحات وب ما از جنس ايستا و تنها 50 درصد آن‌ها از جنس پويا است.

دبير اولين کنفرانس مديريت منابع اطلاعاتي وب در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود يادآور شد: در ميان فايل هاي تصويري نيز حدود 85 تا 90 درصد فايل‌ها از جنس زيپ است.

وي در عين حال عنوان کرد: طي سال‌هاي گذشته حجم انبوه اطلاعات در عرصه وب موجب شده است مفاهيمي مانند توليد اطلاعات، نشر اطلاعات و دريافت اطلاعات گوناگون از اهميت فوق العاده برخوردار شوند و به اين ترتيب با دستيابي به وب ما موفق به توليد و دريافت اطلاعات به شکلي ساده شده‌ايم.

منتظر همچنين عنوان کرد: حدود يک دهه است که بحثي با عنوان آرشيو ملي در کشورهاي مختلف دنيا مورد توجه قرار گرفته و در اين زمينه کتابخانه ملي ايران با همکاري پژوهشگاه علوم و فن‌آوري اطلاعات و دانشگاه‌هاي صنعتي کشور تصميم به برگزاري کنفرانس مديريت منابع اطلاعاتي وب گرفته‌اند.

دبير اولين کنفرانس مديريت منابع اطلاعاتي وب در ادامه عدم اطلاع داشتن از رفتار جويش کاربران ايراني در وب را يکي از ضعف‌هاي اطلاعاتي دانست.

 

کد مطلب: 42098