افتتاح موزه آثار مراجع تقلید در قم
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۲۲
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز به کار موزه آثار مراجع تقلید در قم خبر داد که در مجموعه فرهنگی تاریخی بیت امام خمینی (ره) واقع است.
عرش نیوز :
به گزارش ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ˈمسعود علویان صدرˈ روز سه شنبه همچنین گفت که موزه بزرگان دین در مجموعه فرهنگی و هنری ارگ آزادی تهران در آینده نزدیک راه اندازی می شود.

وی تاکید کرد: موزه آثار مراجع عظام تقلید در قم با هدف ارج نهادن به تلاش ها و مجاهدت های مراجع گرانقدر راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: برنامه ریزی برای احداث این موزه از مدت ها پیش آغاز شده بود و با توجه به فضای مذهبی و معنوی قم و سال ها حضور حوزه علمیه و مراجع تقلید در قم، راه اندازی آن ضروری بود.

معاون میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: البته موزه دیگری به نام موزه بزرگان دین به زودی در مجموعه فرهنگی هنری ارگ آزادی تهران راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: گنجینه آثار مراجع تقلید ظرفیتی عمده در راستای آشنا ساختن مردم و زائران با سیره اجتماعی و اخلاقی بزرگان دینی بوده و علاوه بر این معرفی خوبی هم در زمینه آثار مکتوب و ماندگار مراجع صورت می گیرد.

گنجینه آثار مراجع عظام تقلید در مجموعه فرهنگی تاریخی بیت حضرت امام خمینی(ره) واقع در بلوار معلم احداث شده و مکتوبات و زندگی نامه 12 نفر از مراجع تقلید را به نمایش گذاشته است.
کد مطلب: 54068