توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل حج وزیارت خراسان جنوبی:
۴ هزار زائر از خراسان جنوبی به سرزمین وحی مشرف می‌شوند
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۰
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: از فردا اعزام زائران عمره مفرده این استان از فرودگاه بیرجند آغاز می‌شود و امسال ۴ هزار و ۳۰۰ نفر از خراسان جنوبی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
به گزارش عرش نیوز؛ ابوالفضل نوفرستی عصر امروز در همایش بزرگ زائران عمره خراسان جنوبی در بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۴ هزار و ۳۰۰ نفر از خراسان جنوبی به عمره مفرده اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این تعداد در قالب ۴۳ کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند گفت: اعزام عمره گذاران از فردا آغاز و تا نیمه دوم اسفندماه ادامه دارد.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: اعزام عمره مفرده هر پنج روز با دو کاروان از فرودگاه بین المللی بیرجند انجام می‌شود و ظرفیت کاروان‌ها ۲۴۴ نفر است.

نوفرستی افزود: این زائران اولویت‌های یک تا ۴۵۰ از بانک‌های ملی وملت هستند و تعداد زائران عمره مفرده امسال نسبت به سال گذشته ۳۰۰ نفر بیشتر است.

وی اظهار داشت: دیگر اولویت‌های ثبت نامی می‌توانند در نیمه بهمن ماه با مشخص کردن گروه‌های خود در سامانه ثبت نام کنند و اعزام آنها در سال ۹۴ انجام می‌شود و تا ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اعزام زائران به عتبات عالیات گفت: امسال بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ نفر اعزام زائران کاروان‌های پیاده به سمت کربلا بوده و تمامی آنها در صحت و سلامتی کامل به استان بازگشتند.

نوفرستی افزود: خراسان جنوبی از نظر اعزام زائر به عتبات عالیات بعد از یزد و قم در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344464