توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اصلاح هندسی سه میدان شهر بجنورد آغاز شد
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۳
شهردار بجنورد از اصلاح هندسی سه میدان امامرضا(ع)، بهداری و شهدای گمنام این شهر در راستای مدیریت هدایت ترافیک شهری خبرداد.

به گزارش عرش نیوز؛روح الله براتیان افزود: عدم پیش بینی اتصال معابر جدید به این میادین در زمان احداث، موجب شد تا این سه میدان مورد بازسازی و اصلاح هندسی قرار گیرند.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی اصلاح هندسی میدان امام رضا(ع) اظهار داشت: این میدان تا یک متر کاهش ارتفاع خواهد داشت و  کارزیرسازی، آسفالت و اجرای راست گردها میدان نیز تا ۱۰ روز آینده به اتمام می رسد.

شهردار همچنین از طراحی معماری رینگ داخل این میدان به عنوان یکی از زیباترین میادین شهر خبرداد و گفت: طراحی کنونی میادین شهر به گونه ای است که کمترین امکان بصری را در مسیر عبور بیننده فراهم می کند.

به گفته وی، در حال حاضر شکل میادین های شهر به صورت محدب است که این امر قابلیت دید محوطه داخل میدان را از بیننده می گیرد و به همین دلیل در ساختار جدید، شکل این میدان به صورت مقعر تغییر خواهد کرد.

شهردار در خصوص میدان شهدای گمنام روحانی نیز بیان داشت: این میدان نیز به دلیل اینکه خیابانهای شرقی و غربی شهر بدون اتصال مستقیم به میدان در تداخل با یکدیگر قرار دارند، وضعیت بسیار خطرناکی دارد و باید از لحاظ هندسی اصلاح شود.

براتیان تصریح کرد: اصلاح هندسی این سه میدان با هدف مدیریت هدایت ترافیک شهری انجام می شود.

شهرداربجنورد یاد آور شد: بودجه اصلاح هندسی میادین شهر در سال جاری هشت میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.


منبع:مهر

کد مطلب: 324268