توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سالگرد شهادت سردار مستشرق در ساری برگزار شد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۸
بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی، سردار شهید حجت الله مستشرق، جانشین مخابرات لشکر ۲۵ کربلا شامگاه یکشنبه در ساری برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز: بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید حجت الله مستشرق، جانشین مخابرات لشکر ۲۵ کربلا شامگاه یکشنبه با حضور مردم علوی‌تبار، خانواده شهدا، مسئولان استانی و شهری در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس (ع) ساری برگزار شد.

سرتیپ دوم پاسدار مسعود جعفری نسب، در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۸ دی ساری، افزود: درس‌ آموزی از سیره و مکتب شهیدان بر همگان واجب است.

وی با بیان اینکه مازندران در دوران دفاع مقدس با تقدیم ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید نقش اساسی در تقویت فرهنگ ارزشی داشته است، تصریح کرد: رزمندگان رشید این مرز و بوم با تقدیم خون‌های پاک خود، میهن اسلامی ایران را سیراب کردند.

رئیس پلیس مازندران با اشاره به اینکه سردار مستشرق به همراه سایر رزمندگان این مرز و بوم برای دفاع از کیان و ناموس جامعه جانفشانی کردند، افزود: پاسداشت ارزش‌های ایثار و شهادت باید در جامعه تقویت شود.

جعفری نسب با بیان اینکه عشق به خدا، ولایت فقیه و نیروی ایمان و اراده رزمندگان سبب پیروزی ملت در هشت سال دفاع مقدس شد، گفت: اکنون سربازان این مرز و بوم در اقصی نقاط وطن جلوی حمله ددمنشانه دشمنان را می‌گیرند.

فرمانده انتظامی مازندران با تاکید بر تقویت روحیه ایمان و حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه دینی، تصریح کرد: حفظ روحیه ولایتمداری و تحکیم ارزش‌های دینی، جامعه را به تعالی و شکوفایی می‌رساند.

وی با اشاره به تلاش دانشمندان ایرانی برای دست‌یابی ملت به دانش هسته‌ای، گفت: ملت ولایتمدار ایران با تبعیت از رهبر عظیم الشان اسلام، هر روز به درجات تعالی و اقتدار می‌رسند.

به گزارش تسنیم، شهید حجت مستشرق در سال ۴۲ از خانواده مذهبی در شهر ساری بدنیا آمد. وی در سن ۹ سالگی به همراه یکی از برادارانش به نام حسن که در عملیات فتح المبین به مدت اسیر دست دژخیمان شده بود، به مدت سه ماه زائر حضرت علی (ع) و سالار شهیدان و امامان معصوم در عتبات عالیات نجف و کربلای معلی بوده است.

وی چندین بار در حرم مولای عارفان در نجف اشرف در زمان نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا دست مبارک حضرت امام راحل را بوسه زدند و ایشان هم وی را مورد تفقد خود قرار می‌دادند، تا جایی که از وی به عنوان لبیگ کوی معمار کبیر انقلاب نامبرده شده است.

شهید مستشرق که جانشین مخابرات لشکر ویژه ۲۵ کربلا بودند، در عملیات‌های متعدد نظیر کربلای ۲، کربلای ۳ ، کربلای ۴، عملیات والفجر ۸، عملیات خیبر، عملیات مسلم بن عقیل، عملیات رمضان، عملیات قدس رشادت‌ها کرده و در عملیات کربلای ۵ با رمز زهرا در منطقه شلمچه در تاریخ ۲۱ دی ماه ۶۵ با اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 354265