توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون بنیاد مسکن کشور: سیاست مسکن سازی در بنیاد دنبال می شود
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰
معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسکن کشور گفت: سیاست مسکن سازی در بنیاد مسکن با رویکرد تامین مسکن برای محرومان و اقشار جامعه هدف در شهرها و روستاها دنبال می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'هادی درفشی' روز دوشنبه در آیین معارفه معاون پشتیبانی و ذیحسابی بنیاد مسکن استان فارس در شیراز افزود: بنیاد مسکن با 35 سال پیشینه فعالیت عمرانی تجارب مفید و ارزنده ای در تامین مسکن دارد و در سال های مختلف یک میلیون و 800 هزار واحد مسکن روستایی ساخته و 300 هزار واحد مسکن مهر را تحویل داده است.

وی با بیان این که توسعه تامین مسکن را مجدانه دنبال می کنیم گفت: هشت درصد از اعتبارات عمرانی استان ها به بنیاد مسکن اختصاص می یابد و ما تامین این اعتبارات را پیگیری و آن را به یک ردیف اعتباری دائمی تبدیل خواهیم کرد.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسکن کشور ، ایجاد و توسعه منظومه های روستایی و احداث مسکن اجتماعی را دو رویکرد جدید در بنیاد مسکن دانست که به زودی اجرایی می شود.

وی گفت: انجام این طرح ها با هدف ایجاد تحول و تغییر در بنیاد مسکن است و قرار نیست ما یک طرح را برای همیشه دنبال کنیم بلکه با فراهم آمدن زمینه این تغییرات امید داریم که روند بهسازی ها و انجام طرح های هادی روستایی نیز تغییر یابد.

درفشی افزود: مسوولیت تامین مسکن محرومان به عهده بنیاد مسکن است و در این زمینه نیز بارویکرد جدید وارد خواهیم شد.

وی با بیان این که بنیاد مسکن در حال گذر به دوران جدید است افزود: 60 درصد از نیروهای بنیاد مسکن تحصیلات عالیه دانشگاهی دارند و تجربه ای 35 ساله پشتوانه کارکردهای فنی و اجرایی این بنیاد است از این رو باید در افق جدید با این توان و نیرو با قدرت وارد شویم.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسکن کشور به کسب رتبه های برتر اجرایی کشور از سوی این بنیاد اشاره کرد و گفت: سازمانی به این توان و گستردگی می تواند امید داشته باشد که در افق جدید آثاری ماندگار در اجرا و عملیات از خود بر جا بگذارد.

در این آیین 'محمود عباسی ' به عنوان معاون پشتیبانی و ذیحسابی بنیاد مسکن استان فارس معرفی و از خدمات 'سعید مصفا' معاون پیشین پشتیبانی و ذیحسابی این بنیاد قدردانی شد ضمن اینکه 'محمد علی پور مهدوی ' نیز به سمت ذیحساب بنیاد مسکن فارس منصوب شد.

محمود عباسی پیش از این مدیر بنیاد مسکن در شهرستان های مرودشت ، فیروز اّباد و لامرد بوده و مدیریت ستادهای بازسازی مناطق زلزله زده را نیز بر عهده داشت.

پورمهدوی نیز پیشتر در استانداری فارس و بنیاد مسکن استان های کهگلیویه و بویر احمد، تهران و خوزستان مسوولیت داشته است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343168