توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین:
صنعت بسته‌بندی سبب رشد ۸۰ درصدی صادرات قزوین می‌شود
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۱
استاندار قزوین گفت: تنها ۲۰ درصد از این تولیدات و محصولات استان قزوین در داخل استان مصرف می‌شود درهمین راستا می‌توان به واسطه صنعت بسته‌بندی سبب رشد ۸۰ درصدی صادرات استان قزوین شد.
به گزارش عرش نیوز: مرتضی روزبه بعد از ظهرامروز در جلسه هماهنگی همایش صنعت بسته‌بندی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در کشور، سه سرمایه وجود دارد که سرمایه فیزیکی، سرمایه طبیعی و سرمایه نامحسوس از جمله این سرمایه‌ها است.

وی افزود: بخشی صنعتی و کارخانجات از سرمایه‌های فیزیکی کشور، نفت و گاز و منابع طبیعی از سرمایه‌های طبیعی و مشارکت و همکاری و اعتماد میان افراد از سرمایه‌های نامحسوس در یک کشور است که باید مورد توجه و تاکید مدیران قرار گیرد و این سرمایه‌ها باید در قزوین شناسایی و گسترش یابد.

استاندار قزوین تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی باید در عرصه بسته‌بندی اقدامات عملیاتی انجام دهیم و با راهکارهای ارائه شده در این زمینه، صادرات را گسترش و در جهت توسعه کیفیت محصولات تولیدی، اقدامات لازم را انجام دهیم.

روزبه خاطرنشان کرد: در انجام امور مربوط به بسته‌بندی و صادرات محصولات تولیدی باید بین دستگاه‌های اجرایی تقسیم کار انجام شود و همه دستگاه‌ها و مسئولان با مشارکت و همکاری در جهت تحقق اهداف تعیین شده، اقدام کنند.

وی بیان کرد: باید ظرفیت‌های استان قزوین را شناسایی و این ظرفیت‌ها را فعال کنیم برای نمونه تولید کشکش، ظرفیت مناسبی در کشور و به ویژه استان قزوین ایجاد نموده که تنها ۲۰ درصد از این تولیدات در داخل مصرف می‌شود و ۸۰ درصد تولیدات باید صادر شود که باید با بسته‌بندی مناسب در جهت رشد این صادرات اقدام شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 353167