تحول در ثبت احوال احساس می‌شود
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۸
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: تحول در این سازمان احساس می‌شود.
تحول در ثبت احوال احساس می‌شود

عرش نیوز:
آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در دیدار با مسئولان ثبت احوال هرمزگان با بیان اینکه عنوان پاسداران مرزهای هویتی تعبیر به جا و زیبا برای کارکنان سازمان ثبت احوال است این سازمان را سازمانی مهم و اثربخش برشمرد و اظهار داشت: ثبت احوال با ارائه آمارهای بروز و دقیق نقش کلیدی را در برنامه‌ریزی‌‎های کلان کشور ایفا می‌کند و هیچ دستگاهی نمی‌تواند بدون در دست داشتن آمار و اطلاعات در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی کند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مهم‌ترین عامل تن ندادن جوان‌ها به ازدواج بحث اشتغال است و خطرناک‌ترین پدیده‌ای که در بحث اشتغال شکل گرفته رابطه «علم با میز» است که هر کسی که به دانشگاه می‌رود انتظار پشت میز نشینی دارد و جز این به کاری تن نمی‌دهد و هر کاری را لایق خود نمی‌داند.

نعیم‌آبادی همچنین ثبت احوال را نبض تپنده جامعه برشمرد و افزود: ترویج اخلاق و دینداری در جامعه در هر حوزه‌ای کارساز است اگر مردم پایبند به اخلاق اسلامی باشند هرگز دچار لغزش نمی‌شوند.

وی اذعان داشت: طرح صدور کارت هوشمند ملی از اقدامات بسیار مهم و اساسی مجموعه ثبت احوال است و بدون شک اجرای این طرح مهم و ملی نقش بسیار مهم و اساسی در بهبود روش‌های خدمت رسانی به مردم و ارتقای رضایت مندی آنان خواهد داشت.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه صدور شناسنامه مکانیزه را نیز گامی مهم در حفظ و صیانت از هویت مردم دانست و اجرای این طرح‌ها را نشانه تحول در مجموعه ثبت احوال خواند.

وی با تأکید بر اهمیت آمارهای ازدواج و طلاق سازمان ثبت احوال، عنوان کرد: طلاق یک فاجعه انسانی برای زن و مرد است، آسیب‌های طلاق آنقدر کوبنده است که توجه چند جانبه‌تر و جدی‌تری را می‌طلبد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، همچنین بررسی عوامل ازدواج را نیز در کاهش طلاق ضروری دانست و افزود: ازدواج‌های بی پایه زود متلاشی می‌شود و ارتباطات نامناسب، ازدواج‌های بدون شناخت، عاقبتی نخواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس در پایان ادارات ثبت احوال را یاوران ائمه جمعه برشمرد و عنوان کرد: بدون شک فعالیت‌ها و دستاوردهای امروز ثبت احوال نوین مرهون زحمات  کارکنان  زحمتکش آن است که با همت والای خویش برای خدمت رسانی خالصانه به مردم شریف در سایه رهنمودهای عالمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی خدمت می‌کنند./فارس

کد مطلب: 183760