توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارسال ۱۵۰ دستگاه چادر به روستاهای همجوار كانون زلزله فين/خسارت جانی نداشتيم
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲
مديركل مديريت بحران استانداری هرمزگان از ارسال ۱۵۰ دستگاه چادر به روستاهای همجوار كانون زلزله فين خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛ارسلان بهاری دوشنبه شب در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات زلزله ۵.۴ ریشتری فین در استان هرمزگان، عنوان كرد: بلافاصله پس از وقوع این زلزله در ساعت ۱۷:۲۲ روز دوشنبه اكیپ های ارزیاب و گروه های امدادی جمعیت هلال احمر و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های بندرعباس و حاجی آباد به مناطق زلزله زده بخش فارغان حاجی آباد و شمال بخش فین شهرستان بندرعباس اعزام شدند.

وی ادامه داد: بر این اساس به اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان های حاجی آباد و بندرعباس آماده باش ۴۸ ساعته داده شد و جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در شهرستان های مذكور تشكیل شد.

مدیركل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: تعداد ۱۵۰ دستگاه چادر به روستاهای همجوار كانون زمین لرزه برای اسكان اولیه خسارت دیدگان ارسال شد.

بهاری تصریح كرد: بیشترین خسارات وارده ناشی از این زلزله به منازل مسكونی در دهستان سیرمند بخش فارغان است كه اغلب بافت فرسوده هستند و خسارات در حد تخریب برخی قسمت های سازه ای ساختمان ها و ریزش قسمت هایی از سقف منازل و ترك های ایجاد شده در دیوارهاست.

وی گفت: برق چندین روستا در دهستان سیرمند پس از زلزله قطع شد كه اغلب روستاها با تلاشی كه صورت گرفت برق دار شدند.

مدیركل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه كرد: باند برگشت محور بندرعباس – سیرجان در محدوده تونل تنگ زاغ نیز به علت ریزش كوه مسدود شد كه با تلاش راهداران این محور بازگشایی شده و تردد به صورت عادی در جریان است.

بهاری در پایان اظهار داشت: خوشبختانه این زمین لرزه هیچ گونه تلفات جانی و مجروحی نداشته است و خسارات وارده در حال جمع بندی است.

شایان ذكر است؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۱۷:۲۲ دقیقه دوشنبه شهر فین از توابع شهرستان بندرعباس را لرزاند.

این زمین لرزه در مختصات جغرافیایی ۲۷.۸۳ شرقی و ۵۶ شمالی در عمق ۱۲ کیلومتری از سطح زمین رخ داد.

منبع:مهر

کد مطلب: 328660