توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم شرق هرمزگان:
لیست پیشنهادی‌ام برای تعیین فرمانداران سیریک و بشاگرد مورد توجه قرار نگرفت
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
نماینده شهرستان‌های شرقی هرمزگان گفت: از لیست پیشنهادی‌ام برای معرفی فرمانداران حوزه شرق هرمزگان استفاده نشد.

به گزارش عرش نیوز، روند تغییر و جابه‌جایی فرمانداران شهرستان‌های مختلف هرمزگان که از سال جدید وارد مرحله‌ پرسرعت و قابل تأملی شده است، روز دوشنبه با تغییر فرمانداران سیریک و بشاگرد که از شهرستان‌های شرقی هرمزگان محسوب می‌شوند ادامه یافت. 

در همین راستا، استاندار هرمزگان محمد اسفندیاری را که تاکنون به عنوان فرماندار سیریک فعالیت می‌کرد به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان بشاگرد منصوب کرده است و این در حالی است که تا قبل از این رضا ملانسب فرماندار شهرستان بشاگرد بوده است. 

همچنین پس از معرفی محمد اسفندیاری به عنوان سرپرست فرمانداری بشاگرد، استاندار هرمزگان سعید‌الله مبارکی را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک معرفی کرد.

 علاوه بر شهرستان‌های جاسک، میناب، سیریک و بشاگرد که تاکنون فرمانداران آن تغییر یافته‌اند، رودان نیز در محدوده شرقی هرمزگان قرار دارد که سیدعبدالکریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی نمایندگی این بخش از هرمزگان را در مجلس در اختیار دارد. 

این نماینده مجلس، در آیین معارفه فرماندار بشاگرد خطاب به استاندار هرمزگان گفت: تعیین و انتخاب فرماندار فرایندی دارد که توسط دولت انجام می‌شود اما از لیست پیشنهادی بنده کسی انتخاب نشد. در این فرایند نماینده مجلس نمی‌تواند دخالت کند ولی می‌تواند حمایت کند. 

یادآور می‌شود جاسم جادری استاندار هرمزگان، تاکنون علاوه بر فرمانداران شهرستان‌های سیریک و بشاگرد، فرمانداران قشم، بستک، بندرلنگه، جاسک، بندرخمیر و میناب را نیز تغییر داده است. 

هرمزگان 13 شهرستان دارد که به جز فرمانداری میناب که به طور ویژه اداره می‌شود، سایر فرمانداری‌های آن در ساختار معمولی و مرسوم قرار دارد. ابوموسی، پارسیان، بندرعباس، رودان و حاجی‌آباد از دیگر شهرستان‌های هرمزگان به شمار می‌روند. 

نکته قابل توجه در قراردادن افراد در رأس فرمانداری‌های هرمزگان، استفاده از نیروهایی که سابقه فعالیت در وزارت کشور دارند برای این پست است و این امر به عقیده بسیاری از کارشناسان سبب نظم‌بخشی و برگشت هرچه بیشتر اصول قانونی به پیکره شهرستان‌ها می‌شود. 

عزت کمالی نیز به عنوان چهارمین فرماندار زن کشور، توسط استاندار هرمزگان برای فرمانداری شهرستان قشم معرفی شد./فارس

کد مطلب: 268568