توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کشتارگاه دام دشتی بوشهر تعطیل شد
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
رییس اداره دامپزشکی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: تنها کشتارگاه دام این شهرستان به دلیل مشکلات بهداشتی، وضعیت نامناسب فضای ساختمانی و رعایت نکردن بهداشت محیط تعطیل شد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمدرضا عباسی' افزود: این کشتارگاه دام که در شهر خورموج مرکز این شهرستان واقع است با کاستی ها و مشکلات زیادی در زمینه زیرساخت های محیطی ازجمله نامناسب بودن سرویس فاضلاب، بهداشتی واستاندارد محیط روبرو است و نیاز به بهسازی و نوسازی وضعیت محیط کشتارگاه و سرویس فاضلاب دارد.

وی اضافه کر: تذکرات کتبی و شفاهی ماموران دامپزشکی شهرستان دشتی به این کشتارگاه در ماه های اخیر عملی نشده و برای جلوگیری از انتقال و شیوع بیماریهای دامی ومراقبت از سلامت مصرف کنندگان گوشت قرمز این کشتارگاه تا برطرف کردن مشکلات تعطیل شده است.

عباسی ادامه داد: کشتارگاه دام شهر خورموج روزانه گوشت هفت قصابی موجود در این شهر و مناطق حومه را تامین می کند که با تعطیلی این واحد مردم شهرستان دشتی با مشکل تامین گوشت رو برو خواهند شد.

شهردار خورموج نیز دراین باره گفت: کشتارگاه دام شهرداری خورموج بیش از 50 سال قدمت دارد و ساختمان آن به حالت فرسوده و تخریبی درآمده است.

'احمد شیخیانی' افزود: شهر خورموج با 40 هزار نفر جمعیت نیازمند یک کشتارگاه جدید و نوسازی شده است.

وی اضافه کرد: برای احداث یک کشتارگاه جدید نیاز به پنج میلیارد ریال اعتبار است که به دلیل کمبود درآمد و اعتبارات شهرداری از اجرای چنین پروژه ای عاجز است.

شیخیانی گفت: برای برطرف کردن نگرانی و دغدغه های بهداشتی مسوولان دامپزشکی شهرستان دشتی و رعایت اصول بهداشتی اولیه کار بهسازی و ترمیم ساختمان کنونی کشتارگاه دام شهر خورموج بزودی آغاز می شود.

شهردار خورموج افزود: این شهرداری برای احداث ساختمان جدید و نو کشتارگاه دام آماده هر نوع همکاری با بخش خصوصی است.

شهرستان دشتی با مرکزیت شهر خورموج و بیش از 80 هزار نفر جمعیت در فاصله 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345166