توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ارتباطات استان سمنان:
سمنان و شاهرود به‌عنوان پایلوت شهر هوشمند در ‌استان انتخاب شدند‌
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: سمنان و شاهرود به‌عنوان پایلوت شهر هوشمند در این استان انتخاب شدند.
به گزارش عرش نیوز، سید مسعود میررضایی ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی این استان، با بیان اینکه استان سمنان دارای جایگاه مناسبی ازنظر زیرساخت ارتباطی در کشور است، اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم در زمینهٔ ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تغییر استان سمنان از معبر به مقصد ایجاد شده است.
 
وی با اشاره به جایگاه استان سمنان ازنظر شاخص توسعه فناوری اطلاعات افزود: استان سمنان داری رتبه دوم کشور در «ID» شاخص توسعه فناوری اطلاعات است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به تأکید استاندار سمنان در زمینهٔ ایجاد زیرساخت‌های لازم درزمینهٔ ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اینکه سمنان استانی است که سالانه بیش از 20 میلیون نفر مسافر از محورهای آن عبور می‌کنند بنابراین ایجاد این زیرساخت‌های برای جذب گردشگر به این استان ضروری بود.
 
میررضایی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تغییر استان سمنان از معبر به مقصد تصریح کرد: استان سمنان در زمینهٔ طول فیبر نوری جزو استان‌های برتر است.
 
وی همچنین با اشاره به برخی برنامه‌ریزی‌های در راستای اجرای شهر هوشمند نیز گفت: شهرهای سمنان و شاهرود به‌عنوان پایلوت در زمینهٔ اجرای شهر هوشمند در نظر گرفته شده‌اند.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان خواستار پیگیری اجرای طرح تکاپو در استان سمنان شد.
کد مطلب: 391264