توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر آموزش و پرورش:
بنیاد شهید یک هزار و 700 میلیارد ریال به مدارس شاهد و ایثارگر بدهی دارد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس شاهد و ایثارگر در مجموع یک هزار و 700 میلیارد ریال از بنیاد شهید مطالبه دارند که با تعامل در پی وصول این مطالبات هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛محمد حسین کفراشی که برای دیدار با معلمان مدارس شاهد و ایثارگر کرمانشاه به این شهر سفر کرده است، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این مطالبات برجای مانده از سال های قبل است و به دلیل تعامل خوبی که اکنون با بنیاد شهید داریم، وعده هایی برای پرداخت آن داده اند.

وی شمار مدارس شاهد و ایثارگر در کل کشور را یک هزار و 360 مدرسه عنوان کرد و افزود: در مجموع 470 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل هستند که 50 درصد آنها از جامعه ایثارگران و خانواده های شهدا و بقیه از بخش هایی مانند خیران، قاریان قرآن و ... هستند.

کفراشی در خصوص اولویت های اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در برنامه ریزی ها، گفت: این اداره کل سه برنامه آموزشی، ترویجی و حمایتی برای دانش آموزان در دستور کار دارد و هدف اصلی آن ارتقای کیفیت علمی و آموزشی است.

وی افزود: در همین راستا به صورت منظم با مدیران مدارس شاهد و ایثارگر استان ها نشست های توجیهی و آموزشی برگزار می کنیم که عمده هدف ما نیز ارتقای سطح علمی مدیران و معلمان است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش همچنین از میان برداشتن شیوه های نام نویسی سنتی و ایجاد سامانه اینترنتی 'سجا' برای نام نویسی دانش آموزان شاهد و ایثارگر به صورت اینترنتی را از دیگر برنامه های این اداره کل برشمرد.

کفراشی همچنین بر اهمیت مشاوره در مدارس شاهد و ایثارگر تاکید کرد و گفت: ما به صورت جدی به مقوله مشاوره در این مدارس نگاه می کنیم و سعی مان بر این است که از دبیران مجرب تری برای این منظور در مدارس استفاده کنیم تا کیفیت آموزشی و بنیه های علمی دانش آموزان تقویت شود.

وی همچنین از تحصیل 26 هزار دانش آموز شاهد و ایثارگر کشور در مدارس پراکنده، خبر داد و افزود: خود را موظف می دانیم تا برای این دانش آموزان نیز شرایط ویژه و آموزش های خاصی مد نظر قرار دهیم ضمن اینکه همین حمایت ها را نیز شامل 45 هزار دانش آموز بزرگسال خواهیم کرد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود 130 هزار ایثارگر شاغل در این وزارتخانه، اظهار کرد: از این تعداد 28 هزار جانباز، چهار هزار و 500 آزاده و 14 هزار معلم فرزند شهید داریم که برای تسهیل در وضع معیشتی و شغلی و نیز تسهیل در قوانین برای این قشر از ایثارگران نیز برنامه هایی داریم.

استان کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی حدود 10 هزار شهید و 35 هزار جانباز تقدیم انقلاب کرده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 354021