توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
افزایش کتابخوانی اردبیلی‌ها، برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی را می‌طلبد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
استاندار اردبیل خواستار برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی برای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه شد.
به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش صبح امروز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تأکید بر لزوم تمرکز بیشتر بر روی مؤلفه های نرم‌افزاری کتابخانه‌ها، تشویق شهروندان به سمت کتابخوانی را مهمترین رسالت کتابخانه ها دانسته و اظهار داشت: جامعه ای که شهروندان آن با مطالعه و کتاب عجین شوند، از جهل و شایعه به دور می‌ماند.

وی پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای را در گرو رشد آگاهی های عمومی دانست و افزود: کتابخانه‌های عمومی استان باید با غنی‌سازی منابع و آموزش کتابداران، مردم را در حرکت به سمت آگاهی و مطالعه یاری کنند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل سطح مطالعات غیردرسی را در بین دانش‌آموزان و دانشجویان مورد اشاره قرار داده و تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی باید برای رشد سرانه مطالعه در جامعه برنامه‌ریزی و راهکارهای عملیاتی داشته باشند.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با قدردانی از نگاه ویژه استاندار به مقوله کتابخوانی، برنامه‌های این اداره کل را در زمینه رشد سطح مطالعات در جامعه تشریح کرد.

رباب عزیزخانی ایستگاه‌های مطالعه، سبدهای کتاب، مسابقات کتابخوانی، برگزاری جلسات نقد کتاب، بازدیدهای منظم مدارس و مهدهای کودک و راه‌اندازی بخش‌های آثار نویسندگان بومی و اعتیادپژوهی را یادآور شد و گفت: همه تلاش کتابداران استان این است که مردم را به سمت مطالعه و کتابخوانی ترغیب کنند.

وی با تاکید بر شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی و لزوم تجهیز این مراکز بیان کرد: تجهیز کتابخانه‌های عمومی به کتاب‌های بیشتر و متنوع تر، نیازمند توجه جدی مسئولان استان در تخصیص اعتبارات ویژه است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 353923