توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
/16 مرداد، سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی/
جهاد دانشگاهی از مسیر اصلی‌اش انحراف نداشته است
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
فرماندار اهواز گفت: بیشتر دستگاه‌ها بعد از تشکیل، از مسیر اصلی انحراف پیدا کرده‌اند، ولی جهاد دانشگاهی نهادی است که انحراف نداشته است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا،اسماعیل ارزانی با بیان اینکه اگر جهاد دانشگاهی از نظر امکانات و قدرت اجرایی قوی‌تر می‌شد، به نفع نظام بود، اظهار کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی بسیار پاک‌تر از بسیاری از دستگاه‌ها در حال فعالیت است و فکر می‌کنم که یکی از بهترین مجموعه‌های نظام است.

 
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، افزود: جهاد دانشگاهی در برخی حوزه‌ها مانند ارتباط علم و صنعت بسیار خوب عمل می‌کند و معتقدم بهترین دستگاهی که این امر را تحقق بخشیده، جهاد دانشگاهی است‏، زیرا در بسیاری از زمینه‌های تحقیقاتی و برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی در استان خوزستان بسیار فعال وارد عمل شده است.

 
فرماندار اهواز با تاکید بر اینکه اگر امکانات بیشتری در اختیار جهاد دانشگاهی قرار می‌گرفت این نهاد می‌توانست توفیقات بیشتری نیز داشته باشد، تصریح کرد: به طور مثال اگر در تخصیص اعتبارات پژوهش، سهم دو درصدی دستگاه‌ها را به جهاد دانشگاهی اختصاص می‌دادند، در زمینه پژوهش بسیار موفق‌تر عمل می‌شد، زیرا جهاد دانشگاهی دستگاه امینی است. از سوی دیگر بسیاری از اعتباراتی که در حوزه‌های مختلف برای پژوهش اختصاص می‌یابد یا بلااستفاده می‌ماند و یا حیف و میل می‌شود. در جهاد دانشگاهی معمولا این اتفاق نمی‌افتد و کارها به صورت کاربردی انجام می‌شود و در تجارب مختلف کاری که با این نهاد داشته‌ایم همواره اثر مثبت برداشت کرده‌ایم، زیرا به دنبال منافع نبوده‌اند و پژوهش را با کیفیت عالی به انجام رسانده‌اند.

 
ارزانی یادآور شد: در حال حاضر هم بسیاری از کارکنان جهاد دانشگاهی روحیه علمی و فرهنگی دارند و در واقع باید گفت که جهاد دانشگاهی یک شرکت یا تجارت‌خانه نیست.
کد مطلب: 288520
 
 
 


زرین نامه
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۰۸:۵۶:۴۳
سلام. روز بخیر.
با پایگاه خبری تحلیلی زرین نامه تبادل لینک میکنید؟
تشکر.
zarinnameh.ir (56581)