توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح «کتاب من» یزد متوقف شد
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹
سرپرست اداره‌کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد با اشاره به این که منابع خوبی به دنبال اجرای طرح «کتاب من» وارد کتابخانه‌های این استان شد، افزود: این طرح نیاز به بازنگری‌هایی دارد به همین دلیل به طور موقت تعطیل شده است.
به گزارش عرش نیوز:
علی ملاعباسی،در بازدید از کتابخانه‌های شهرستان ابرکوه و دیدار با فرماندار این شهرستان اظهار داشت: ابرکوه از جمله شهرستان‌هایی است که استعدادهای ادبی بسیاری در آن وجود دارد و استقبال از کتابخانه‌های این شهرستان به دلیل وجود همین ظرفیت، قابل قبول است.

وی خاطرنشان کرد: ابرکوه در حوزه‌های مختلفی از جمله ادبیات، مستعد و پیشتاز در سطح کشور است به همین دلیل باید منابع کتابخانه‌ها را برای ادب‌دوستان به روز نگاه داشت.

ملاعباسی با اشاره به این که منابع خوبی به دنبال اجرای طرح «کتاب من» وارد کتابخانه‌های استان یزد شد، افزود: این طرح نیاز به بازنگری‌هایی دارد به همین دلیل به طور موقت تعطیل شده است.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی یزد همچنین با اشاره به اینکه راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه نیز از طرح‌های بسیار خوب نهاد کتابخانه‌های عمومی بود، تصریح کرد: این طرح نیز به طور موقت متوقف شده است.

ملاعباسی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها به منظور اصلاح روش‌های اجرا متوقف شده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، با تکمیل کردن این طرح‌ها و رفع نقایص آنها شاهد اجرای مجدد آن باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه بیشتر فرمانداری ابرکوه به کتابخانه‌های عمومی در زمینه تخصیص بودجه تملک دارایی‌ها شد.

فرماندار ابرکوه نیز در این دیدار با بیان اینکه بهترین شرایط باید برای کتابخوانی در شهرستان ابرکوه ایجاد شود، اظهار داشت: مردم برای اینکه جذب کتابخانه‌ها شوند، باید شرایط و زیرساخت‌ها را مهیا و فراهم ببینند.

سیدنبی رسولی تصریح کرد: در شهرستان ابرکوه نیز تلاش می‌شود فضای مطلوبی در کتابخانه‌ها ایجاد شود تا مردم بیشتر جذب این فضا شوند که البته برای تحقق آن نیاز به حمایت بیش از پیش نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد است.

وی، گسترش فضای فرهنگی به ویژه کتابخانه‌ها را عامل شکوفایی شهرستان و جوانان آن دانست و یادآور شد: تحولات مثبت در جامعه، ریشه در علم و دانش و کتابخوانی دارند.

در این مراسم از کتابدار برتر فرهنگی کشور که در کتابخانه نجفی ابرکوه مشغول به کار است، تجلیل شد.
منبع:فارس
کد مطلب: 306222
 
 


پربازدیدترین