توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر جهادکشاورزی:
دولت از طرح‌های آبیاری نوین در باغ‌ها حمایت می‌کند
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱
وزیر جهادکشاورزی گفت: گسترش استفاده از سامانه‌های آبیاری نوین در کشور یکی از سیاست‌های اصلی وزارت جهادکشاورزی است و در این زمینه حمایت‌های لازم انجام می شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمود حجتی شامگاه سه‌شنبه در مراسم بهره برداری از طرح آبیاری نوین در باغ های استان گلستان در گرگان اظهار داشت: توسعه باغ ها در زمین های شیبدار، توسعه پرورش میگو در استخرهای پرورشی گمیشان، گسترش استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری و توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی برنامه‌های محوری وزارت جهادکشاورزی برای توسعه گلستان است.

وی افزود: امروز به صورت متمرکز طرح آبیاری نوین در 300 هکتار از باغ‌های استان گلستان با 21 میلیارد ریال اعتبار اجرا شد.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: 85 درصد از هزینه راه‌اندازی سامانه آبیاری نوین را دولت پرداخت کرد و برای بقیه هم هزینه به کشاورزان تسهیلات با کارمزد پایین داده شد.

مراسم بهره‌برداری متمرکز از طرح‌های آبیاری نوین در باغ‌های استان گلستان در باغ پشته‌ای روستای هاشم آباد گرگان به وسعت 30 هکتار برگزار شد.

بازدید از مدیریت بخش سیلاب نوکنده و شرکت تعاونی دامداران بندرگز از دیگر برنامه‌های سفر وزیر جهادکشاورزی به استان گلستان بود.

وزیر جهادکشاورزی همچنین از شرکت تعاونی تولید اتحاد، زنجیره تولید مرغ گوشتی شرکت طولی مرغ قرق گرگان بازدید کرد.

نشست وزیر جهادکشاورزی با تشکل‌های بخش کشاوزی استان گلستان نیز با حضور نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های کشاورزی استان برگزار شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337723