توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۷
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه صبح امروز در تجمع طلاب و علمای مشهد مقدس در محکومیت هتک حرمت به پیامبر اسلام(ص)، اظهار داشت: حدود بیش از 200 سال قبل جنگ‌های صلیبی میان اسلام و غرب شکل گرفت و به این نتیجه رسیدیم که تا زمانی که اتحاد میان جهان اسلام برقرار باشد، دشمنان به نتیجه نمی‌رسند.

امام جمعه موقت مشهد مقدس بیان کرد: دشمنان به این نتیجه رسیدند که باید قرآن را که مبنای اصلی درک و فهم مسلمانان است را از آنها بگیرند و سبک زندگی را از این طریق تغییر دهند.

فرزانه اظهار داشت: حرکت دیگر کشورهای غربی زشت جلوه دادن چهره مطهر اسلام بود و سعی کردند از طریق حکومت‌های دیکتاتوری مانند حکومت رضاخان در ایران و یا آتاتورک در ترکیه به این هدف نائل شوند، آنها اقدام به کشیدن چادر از زنان مسلمان کردند اما نمی‌دانستند که با این اقدامات جامعه اسلامی مغلوب نمی‌شود.

امام جمعه موقت مشهد مقدس تاکید کرد: تلاش بسیار زیادی برای تضعیف جامعه اسلامی کردند اما وقوع انقلاب اسلامی ایران سبب شد تا آمریکا ذلیلانه از کشور خارج شود؛ در جنگ هشت ساله دفاع مقدس نیز تلاش کردند انقلاب اسلامی را ظرف مدت 7 روز شکست دهند اما بار دیگر موفق به این امر نشدند، سپس مسئله تحریم‌ها را به وجود آوردند تا ملت ایران را فلج کنند اما در برابر عزم و اراده ملت ایران بار دیگر ناکام ماندند.

فرزانه خاطرنشان کرد: گروه‌های القاعده و داعش را ایجاد کردند تا در میان مسلمانان جنگ به راه بیندازند و هدف بعدی آنها نیز ایران است.

وی گفت: غرب به دنبال این است که مسلمانان را از توجه به مسئله فلسطین غافل کند و در مقابل آن امنیت اسرائیل را تامین و در نهایت جمهوری اسلامی ایران را شکست دهند.

امام جمعه موقت مشهد مقدس بیان کرد: اندیشمند آمریکایی اذعان کرده بود که شیعه دارای دو بال عدالت و شهادت است که بال عدالت را از فرهنگ انتظار می‌گیرد و شهادت را از عاشورای حسینی.

وی با اشاره به اینکه براساس نظریات خود موسسات فرانسوی این کشور تا 39 سال آینده تبدیل به کشوری اسلامی می‌شود بیان کرد: این روند برای آنها نگران کننده بود و معتقد بودند که تا سال 2020 روند حضور و رشد مسلمانان در این کشور دو برابر می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357523