توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۴۴ پروژه ساخت نمازخانه در مدارس اردبیل تکمیل می‌شود
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۷
استاندار اردبیل گفت: آموزش و پرورش با همکاری نوسازی و تجهیز مدارس باید ‌امسال تکمیل ۴۴ باب نمازخانه مجهز در مدارس اردبیل را پیگیری کند.
به گزارش عرش نیوز: مجید خدابخش بعدازظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل، اظهار داشت: یکی از اشکالات حوزه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی که در استان اردبیل مشهود به نظر می‌رسد عدم برنامه‌ریزی درست بوده که سبب شده تا ساخت مجموعه‌های نمازخانه‌ای و دیگر پروژه‌ها که باید فاز به فاز و با اولویت انجام می‌شد به تاخیر بیفتد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا نظام‌نامه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی با تفکر و اندیشه جدید تغییر پیدا کند٬ افزود: در همه دنیا رسم است که پروژه‌های عمرانی براساس برنامه فازبندی و اولویت با کیفیت مناسب اجرا می‌شود چرا که اجرای بد پروژه ها و تاخیر به وجود آمده به برخی سوء ذهنیت‌ها و تفکرات انحرافی منجر می‌شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان اردبیل با انتقاد از توزیع نامناسب برخی اعتبارات به شکل پراکنده به پروژه‌های مختلف به جای تمرکز آن بیان کرد: ما به جای آنکه عملیات اجرایی طرح هادی در ۶۰ روستا را با یک میلیارد تومان اعتبار دنبال کنیم بهتر است در ۶ روستا این کار انجام شود تا به نقطه تکاملی برسد.

خدابخش خروج برخی ادارات همچون غله٬ دخانیات و مرکز تولید بذر را در این فضای توسعه‌ای شهر اردبیل به خارج از شهر ضروری دانست و گفت: ما در تغییر کاربری مجموعه‌های آموزشی نیز می‌توانیم با دعوت از سرمایه‌گذار پروژه نه به قصد فروش بلکه به قصد توسعه برنامه‌های اقتصادی و سودآور استفاده کرده و بهره بگیریم.

استاندار اردبیل اظهار کرد:‌ در باب تجهیز و تکمیل نمازخانه‌های مدارس در فضای ۱۰۰ متر مربعی باید ۳۰۰ نمازخانه که مسئولان وعده آن را داده بودند هر چه سریع‌تر تعیین شده تا با اولویت سالانه زمینه اجرایی و عملیاتی شدن آن بهتر فراهم آید.

استاندار اردبیل گفت: ‌ضروری است الگوهای شایسته سایر کشورها در امر توسعه و تعمیق سوادآموزی مورد توجه قرار گیرد تا در فضای مطلوب و مناسب بتوانیم زمینه آموزش‌های سوادآموزی برای گروه‌های مختلف را فراهم کنیم.

وی با اشاره به به موفقیت شورای آموزش و پرورش اردبیل و پارس‌آباد در کسب رتبه برتر از مدیران و دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت خواست تا در هفته شورای آموزش و پرورش اهداف٬ برنامه‌ها و دستاوردهای این شورا را از طریق رسانه‌ها به مردم تبلیغ کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 349621