توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با ابلاغ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی
استان مرکزی به استفاده از بلوک‌های پلی‌استایرن استاندارد ملزم شد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۳
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به استفاده از بلوک‌های پلی‌استایرن دارای نشان استاندارد در پروژه‌های ساختمانی هستند.
به گزارش عرش نیوز، به نقل از روابط عمومی معاونت عمرانی استانداری مرکزی مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در شورای فنی استان مرکزی اظهار داشت: با تصویب شورای فنی استان از این پس تمام دستگاه‌های اجرایی و نظام مهندسی ساختمان موظف شدند که در پروژه‌های ساختمانی خود از مصالح استاندارد به ویژه بلوک‌های پلی‌استایرن دارای نشان استاندارد استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با اخذ نشان استاندارد توسط ۶ واحد تولیدی پلی‌استایرن انبساطی یا پلاستوفوم در استان و کیفیت لازم این محصول، دستگاه‌های اجرایی باید به هنگام اجرای پروژه‌های ساختمانی خود از بلوک‌های پلی استایرن استاندارد استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی افزود: به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز ابلاغ شده که بلوک‌های پلی استایرن مورد نیاز پروژه‌های ساختمانی که با نظارت سازمان مذکور اجرا می‌شود، از محصولات واحدهای دارای نشان استاندارد استفاده شود.

وی پیرامون استفاده از بتن آماده در سطح استان نیز گفت: با توجه به استاندارد سازی تعداد ۱۳ کارگاه تولید بتن آماده در شهرستان‌های اراک و ساوه خرید بتن آماده توسط دستگاه‌های اجرایی از واحدهای غیر استاندارد در این دو شهرستان ممنوع شد.

زندیه‌وکیلی تصریح کرد: فهرست واحدهای دارای نشان استاندارد به دستگاه‌ها، شرکت‌ها، شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی اعلام شده و سایر واحدهای تولیدی نیز باید در راستای استاندارد سازی مصالح ساختمانی خود اقدام کنند و چنانچه موفق به اخذ گواهی استاندارد شوند، به فهرست مورد نظر اضافه خواهند شد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی در پایان تأکید کرد: اداره‌کل استاندارد موظف است علاوه بر پیگیری موضوع استاندارد سازی واحدهای تولید مصالح ساختمانی، به طور منظم بر فرآیند تولید مصالح واحدهایی که نشان استاندارد را دریافت کرده‌اند، نظارت کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339820