توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
کمیته تخصصی برای تعیین روز ملی مشهد تشکیل شود
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۱
استاندار خراسان رضوی تشکیل کمیته تخصصی برای تعیین مصداق روز ملی مشهد را با حضور بخش‌های مختلف ضروری خواند و گفت: این کمیته حداکثر ظرف سه ماه آینده باید جمع‌بندی خود را برای تصویب نهایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی ارائه کنند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: هر طرح و پروژه کلان برای آنکه از آسیب‌ها و مسائل دور بماند، نیازمند پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی است که جنبه پیشگیرانه دارد.
وی با اشاره به تهیه پیش‌نویس نظام‌نامه اجرایی پیوست فرهنگی و اجتماعی استان که در این جلسه مطرح شد، گفت: باید تهیه پیوست‌های فرهنگی همانند پیوست پدافند غیر عامل برای طرح‌ها و پروژه‌ها به‌ویژه کلان و مهم انجام شود.
استاندار خراسان رضوی به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان که تدوین کننده این پیش‌نویس است فرصتی یک ماهه داد تا ضمن رفع اشکالات شکلی و محتوایی و استفاده از پیشنهادات اصلاحی نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.
رشیدیان با بیان اینکه اصل وجود و ضرورت سازوکاری مشخص برای اجرای پیوست فرهنگی اجتماعی طرح‌ها قابل قبول شورا است، افزود: باید نسبت به انجام اصلاحات ظرف مدت تعیین شده اقدام شود.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رسالت اصلی شورای فرهنگ عمومی به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیاستگذاری، هدایت و نظارت در حوزه فرهنگ استان، احیای هویت ایرانی، اسلامی و شناسایی محورهای تهاجم و برنامه‌ریزی برای دفع آنها است.
وی تصریح کرد: نامگذاری‌های نامانوس و بیگانه‌ای که در گذشته انجام شده نیز باید به‌ صورت قانونی با همکاری بخش‌های مربوطه اصلاح شود.
رشیدیان در ارتباط با موضوع دیگر دستور جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی استان که مربوط به تعیین «روز ملی مشهد » بود؛ گفت: در بحث تعیین این روز برای مشهد با توجه به جایگاه تاریخی، دینی، فرهنگی و ادبی این خطه، باید ملاحظات مختلف دیده شود.
وی تشکیل کمیته تخصصی برای تعیین مصداق روز ملی مشهد را با حضور بخش‌های مختلف ضروری خواند و افزود: این کمیته حداکثر ظرف سه ماه آینده باید جمع‌بندی خود را برای تصویب نهایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی ارائه کنند.


منبع:فارس
کد مطلب: 355723