توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بازرسی استان یزد تاکید کرد
لزوم ممانعت از فعالیت افراد سودجو در اراضی بیت‌المال
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۹
مدیرکل بازرسی استان یزد گفت: باید از فعالیت افراد سودجویی که تنها برای منافع خود اقدام به دریافت اراضی بیت‌المال و امکانات می‌کنند، جلوگیری شود.

به گزارش عرش نیوز،حجت‌الاسلام اکبر طالبی چاهوکی صبح امروز در جمع عوامل نظارتی جهاد کشاورزی و مدیریت امور اراضی و منابع طبیعی استان یزد گفت: منابع طبیعی سرمایه ملی و میراث آیندگان است و عوامل نظارتی نقش بسیار مهمی در حفظ این میراث دارند.

وی تاکید کرد: باید در واگذاری زمین و امکانات، تمام جوانب بررسی شود تا برای آیندگان مشکلی ایجاد نشود و افرادی که سرمایه‌گذار واقعی و توانمند هستند، مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرکل بازرسی استان یزد افزود: افراد سودجویی که فقط با هدف گرفتن زمین به ارگان‌ها مراجعه می‌کنند باید شناسایی شده و با آن‌ها برخورد شود و اگر شخصی با فشار جانبی و راه‌های مختلف خواست امکانات بگیرد باید با او برخورد شده و هیچ‌گونه حمایتی از وی نشود چراکه در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم بود.

طالبی ادامه داد: در صورت عدم توجه به این موارد باید در آینده معادل حقی که از بین رفته، باز هم از بیت‌المال هزینه شود تا آن مورد اصلاح شود و در آن صورت نیز باید بدون هیچ ملاحظه سیاسی، گروهی یا قومی با متخلفان برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد در جامعه ما قبح گناه از بین رفته و تبدیل به ارزش شده است به عنوان مثال گرفتن امکانات بدون حق قانونی از دولت به زرنگی و ارزش استنباط می‌شود و این خطرناک است که اصلاح آن نیز به عزم ملی نیاز دارد تا این فرهنگ اشتباه اصلاح شود.

طالبی افزود: فعالیت سازمان بازرسی استان یزد فقط بعد نظارت است اما اگر موردی نیاز به بازرسی داشت، اقدام خواهد شد و بنای اصلی ما بر تعامل با همه ارگان‌ها است و به هیچ عنوان نمی‌خواهیم باعث کندی کار شویم بلکه برعکس می‌خواهیم کارها با سرعت بیشتر اجرا شود.

وی عنوان کرد: با تلاش و نظارت کامل در 20 سال آینده، قضاوت خوبی از ما خواهند داشت و اکنون که تجربیات گذشته، آزمون و خطا را کم کرده و قوانین نیز کامل‌تر شده، وظیفه ما سنگین‌تر است.

طالبی خود خطاب به ناظران اظهار کرد: گاهی در پرونده‌هایی که از گذشته وجود دارد با مقاومت‌هایی روبه‌رو خواهید شد که برخورد را سخت می‌کند و به طور قطع هرگونه برخورد منجر به مقاومت‌ها و توجیحاتی از طرف افراد می‌شود اما در اجرای قانون هیچکس برای ما فرقی ندارد و باید برخورد صورت گیرد.

مدیرکل بازرسی استان یزد ادامه داد: اینکه گفته می‌شود گاهی در پرونده‌ای با رفعت اسلامی برخورد می‌شود به دلیل عدم اشرافیت افراد به خسارت حاصل از این مورد است و اگر افراد مسئول، دقیق‌تر پرونده را بررسی و خسارت وارده را ببینند، ملاحظه افراد را نخواهند کرد و این بیشتر به گزارشی که ناظران ارائه می‌دهند، برمی‌گردد.

طالبی همچنین با اشاره به مشکل کم‌آبی در استان یزد اظهار کرد: در فعالیت‌ها باید به سمت فعالیت‌های کم آبخواه حرکت شود و در طرح‌ها، این مورد در اولویت بررسی‌ها قرار گیرد./فارس

کد مطلب: 265822