توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی :
آهنگ حرکت سامانه بارشی جدید به سمت ایران/ موج سرمای سنگین بر فراز نیمه شمالی و غربی کشور
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از نفوذ هوای سرد به کشور خبرداد و گفت: دمای هوای نیمه غربی و نیمه شمالی کشور از امروز تا پایان وقت روز دوشنبه با کاهش محسوس دما مواجه می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛ احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی و بارشهای برف و باران که در ساعات گذشته وارد کشور شده امروز نیز در استانهای واقع درشمال غرب، غرب، زاگرس مرکزی و جنوبی، بخشهایی از جنوب، مرکز، شرق، شمال شرق وبه‌تدریج در دامنه‌های جنوبی البرز ادامه می‌یابد.

 
وی ادامه داد:‌ پیش‌بینی می‌شود که در ساعتهای آتی بارش باران در استانهای ساحلی دریای خزر نیز پدید آید که به‌تدریج با نفوذ زبانه جریانهای شمالی بر مقدار بارشها درسواحل غربی خزر افزوده خواهد شد.

 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:‌ شدت بارشها امروز در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی ایلام، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال تهران، کرج و قزوین ایجاد خواهد شد.

 
وظیفه ادامه داد: در روز یکشنبه نیز به‌تدریج از ناپایداریها در نیمه غربی کاسته خواهد شد و بارشها در سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخشهایی از شرق و مرکز کشور ادامه خواهد یافت؛ شدت بارشها هم بیشتر در استان خراسان رضوی

خواهد بود.

 
وی تصریح کرد: این سامانه بارشی اوایل وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و تنها سواحل غربی خزر بارش پراکنده خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جوی نسبتأ پدید می‌آید.

 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی دیگری در روز سه‌شنبه خبرداد و اظهار کرد:  از روز سه‌شنبه نیز سامانه بارشی جدیدی در شمال غرب وغرب کشور فعال خواهد شد.

 
وظیفه همچنین  به وزش باد و گردوغبار در ساعتهای پیش رو اشاره کرد و افزود: امروز در بخشهایی از مرکز، جنوب، شرق و جنوب شرق کشورگاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که دربرخی نقاط جنوب شرق و شرق  با گرد و خاک همراه خواهد بود.

 
وی افزود: همچنین امروز در بخشهایی از جنوب غرب وغرب کشور گرد وغبار رقیق پیش‌بینی می‌شود.

 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: برخی از نقاط شرق و جنوب شرق کشور نیز در روز یکشنبه با وزش باد و گرد و خاک مواجه می‌شوند.

 
به گفته وظیفه از امروز با نفوذ هوای سرد، دمای هوا در نیمه غربی و نیمه شمالی کشور کاهش می‌یابد و در روزهای یک شنبه و دوشنبه هوای سرد در نیمه شمالی کشور ماندگار خواهد بود.

 
وظیفه، اردبیل با پنج درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با  25 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و تصریح کرد: دمای هوای امروز تهران به 9 درجه بالای صفر رسید که ساکنان پایتخت صبح فردا دمای صفر درجه را تجربه می‌کنند./ تسنیم
کد مطلب: 391624