توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر نیرو: تکمیل سدهای نیمه تمام به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۱
معاون وزیر نیرو در امور آب وآبفا گفت: تکمیل سدهای نیمه تمام به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
به گزارش عرش نیوز،
رحیم میدانی صبح امروز در نشست شورای آب استان بوشهر با بیان اینکه آب مهم‌ترین سرمایه یک کشور است اظهارداشت: از ۹۶ میلیارد متر مکعب آب مصرفی کشور ۵۴ درصد آن از منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برداشت بی رویه از منابع زیر زمینی سبب نشت اراضی شده است، بیان کرد: اکنون بسیاری از دشت‌های کشور از جمله دشت‌های کرمان ، فارس و همدان شکاف‌های عمیق ایجاد شده که نشان از صدمه دیدن تاسیسات زیر زمینی آب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه کمبود آب زیر زمینی ارتباطی با خشکسالی ندارد، افزود: نبود مدیریت در سال‌های قبل در برداشت آب زیرزمینی به سفره‌های زیر زمینی صدمات وارد کرده است.

میدانی، با تاکید بر همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت مصرف، نگهداری و بهره‌برداری آب گفت: در همه دنیا مدیریت آب چند وجهی است و تنها بر عهده یک دستگاه نیست.

وی، با اشاره به اینکه آب زیر زمینی رو به پایان است، گفت: برخی افراد این مهم که آب زیرزمینی روزی به پایان می‌رسد باور ندارند.

معاون وزیر نیرو در امور آب وآبفا با اشاره به اینکه سد کرخه برای آبیاری ۳۵۰ هزار هکتار طراحی شده بود گفت: اکنون این سد جوابگوی ۱۳۵ هزار هکتار اراضی است.

میدانی، با بیان اینکه ۱۰۰ سد در کشور در حال اجرا است بیان کرد: اکنون برای تکمیل سدهای نیمه تمام به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341728