توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس بهزیستی: جمعیت سالمند ایران تا سال 2050 به 30 میلیون نفر می رسد
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸
رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس پیش بینی سازمان ملل، جمعیت سالمند ایران تا سال 2050 به 30 میلیون نفر خواهد رسید.
به گزارش عرش نیوز؛'همایون هاشمی' روز سه شنبه در همایش روسای فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول ادارای سازمان بهزیستی در یزد، سیر افزایش جمعیت به سوی سالمندی را نگران کننده دانست.

وی همچنین از افزایش معلولیت های اکتسابی در کشور خبر داد و با بیان اینکه این معلولیت ها اکنون در ایران 10 درصد است افزود: طبق اعلام سازمان ملل این رقم در سال های آینده به 14 درصد خواهد رسید.

هاشمی تعداد افراد زیرپوشش این سازمان را چهار میلیون و 300 هزار خانوار بیان کرد و گفت: همچنین هفت میلیون نفر هم از خدمات پیشگیری این سازمان بهره مند می شوند.

وی با اشاره به 159 عنوان فعالیت این سازمان در کشور افزود: برخی فعالیتهای آن همچون خدمات اجتماعی و توان بخشی منحصر به فرد است.

وی اظهار کرد: موضوع تحول اداری در سازمان بهزیستی کشور از جایگاه ویژه برخوردار است این امر در هر دستگاهی موجب رونق و بهره وری در آن سازمان می شود.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه اگر سازمانی بیمار باشد از درون آن بهره وری بیرون نمی آید از نیروی انسانی بعنوان بالاترین و ارزشمندترین ثروت یک سازمان یاد کرد.

سومین همایش روسای فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول ادارای سازمان بهزیستی کشور با حضور 60 نفر از روسای این بخش در هتل صفائیه یزد آغاز به کار کرد.

هدف از برگزاری این همایش دو روزه بحث و تبادل نظر در زمینه تدوین برنامه عملیاتی دولت الکترونیک اعلام شد که در قالب چهار کارگروه تخصصی اجرایی می شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331729