توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رئیس قوه قضاییه
نگاه کلان به منابع ملی و حفظ آن مهمترین اولویت دستگاه‌ها باشد
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نگاه کلان به منابع ملی و حفظ این منابع مهمترین اولویت دستگاه‌ها باشد.

به گزارش عرش نیوز؛احمد تویسرکانی صبح امروز با حضور در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز با اشاره به برخی از ویژگی‌های این استان و تنوع منابع طبیعی و اراضی ملی اظهارکرد: دستگاه قضا وظایف سنگینی را در این خصوص بر عهده دارد که باید به درستی و در مسیر حفظ این منابع و با تعامل دیگر دستگاه‌ها در حفظ اراضی ملی کوشاتر عمل کند.

وی بااعلام اینکه استان البرز ویترینی مهم برای پایتخت محسوب می‌شود، افزود: به طور قطع، ایجاد امنیت و عملکرد مثبت و منفی در این استان به سرعت مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

تویسرکانی با اعلام اینکه مسئولان باید نگاه کلانی را به استان البرز داشته باشند، خاطرنشان کرد: همکاری و داشتن تعامل تمامی دستگاه‌ها می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر یاری دهد.

معاون رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: یکی از نکات بسیار مهم، آب شرب و حفظ حریم رودخانه در این استان است که متاسفانه امروز این حریم مورد تعرض برخی از افراد قرار گرفته است.

تویسرکانی با تاکید بر اینکه از لحاظ ساختارهای قانونی ساز و کارهای مناسبی را برای حفاظت از این منابع داریم ادامه داد: با توجه به وجود این ساختارها اما متاسفانه همچنان شاهد عدم نظارت رسیدگی برخی از دستگاه‌های اجرایی به این مهم هستیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تأمین آب شرب و حفظ حریم رودخانه در این استان بیان داشت: دستگاه‌های ذیربط باید نظارت جدی و اساسی بر این مقوله داشته باشند و با متخلفان و سودجویان در این زمینه به شدت برخورد کنند.

تویسرکانی اعلام کرد: دستگاه‌هایی که حافظ منافع عمومی هستند و دستگاه‌های نظارتی که ناظر بر حسن امور دستگاه‌های مختلف کشور می‌باشند باید توجه مهمی به این مسئله داشته باشند.

معاون قوه قضاییه گفت: با نگرش یک بعدی هرگز نمی‌توانیم به جایی برسیم، اگر مقرراتی را در خصوص حفظ کاربری اراضی داشته باشیم و از ثروت‌های ملی و سرمایه‌های ملی به صورت ویژه نگهداری و حفاظت کنیم می‌توانیم به برنامه‌ها و اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین مصالح مهم کشور جلوگیری از خورد شدن اراضی است که این مهم باید به صورت ویژه مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: این مهم هم‌اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد ارزیابی قرار گرفته و به عنوان یک مصلحت عمومی مورد تاکید قرار دارد.

تویسرکانی تاکید کرد: لذا عدم خرد شدن زمین‌های کشاورزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: یکی از نیازهای اساسی در استان البرز مراقبت ویژه از منابع طبیعی و اراضی ملی است که عدم توجه به این مهم سبب می‌شود در آینده، استان البرز با مشکلات ویژه و اساسی مواجه شود.

این مسئول ادامه داد: در این حوزه باید سیاستگذاری‌های اساسی انجام شود و با برخوردهای مناسب از سوی دستگاه قضا و با یک ادبیات مشترک در بین تمامی دستگاه‌ها این مهم مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به امور زیربنایی را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: به طور قطع توجه به امور زیربنایی و داشتن نگاه مدیریتی یکی از مهمترین مسائلی است که باید مورد توجه ویژه و اساسی قرار بگیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توسعه خدمات ثبتی در استان البرز را مهمترین اولویت دانست و بیان داشت: امروز استان البرز نیازمند جدی و اساسی به توسعه ثبت اسناد داشته لذا با توجه به اینکه این استان یکی از مهمترین منابع طبیعی را در اختیار دارد باید در حفظ و نگهداری آن تلاش دوچندانی را از خود نشان دهیم.

تویسرکانی تعدی به اراضی ملی را جرم بزرگی دانست و گفت: این تعدی به اراضی و انجام ساخت و سازها در منتابع طبیعی سبب می‌شود که کشور برای رفع این مهم هزینه‌های بسیار زیادی را متحمل شود.

معاون قوه قضاییه ادامه داد: دستگاه‌هایی که وظیفه حاکمیتی دارند باید تلاش خود را دو چندان کنند و استاندار البرز با توجه به اختیاراتی که دارد لازم است تلاش خود را در این زمینه دو چندان کند.

منبع:فارس

کد مطلب: 331125