توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس جهاد کشاورزی گلستان:
۱۴۰ هزار تن سیب‌زمینی در گلستان تولید می‌شود
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن سیب زمینی در استان گلستان تولید شود.
به گزارش عرش نیوز؛مختار مهاجر شامگاه یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: سطح زیر کشت سیب‌زمینی در استان گلستان امسال به نسبت سال گذشته 20 درصد افزایش داشته، که نشان‌دهنده استقبال کشاورزان است.

وی افزود: تاکنون در نوبت کشت پاییزه و زمستانه سطح زیر کشت سیب‌زمینی در استان گلستان 4 هزار و 600 هکتار برآورد شده که براساس پیش‌بینی‌ها به 5 هزار هکتار نیز می‌رسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان تصریح کرد: سال گذشته گلستان حدود 50 هزار تن سیب‌زمینی تولید کرده که این مقدار تولید در گلستان یک ماه سیب‌زمینی کشور را تامین می‌کند.

وی افزود: با این میزان سطح زیر کشت پیشبینی می‌شود 140 هزار تن محصول سیب‌زمینی برداشت شود.

به گفته وی، با پیگیری‌های سال گذشته جهادکشاورزی و دستور وزیر تعرفه‌های صادرت برای این محصول حذف شد و مشکلی برای صادرات نیز وجود ندارد.

مهاجر با اشاره به اینکه استان گلستان یکی از قطب های تولید سیب زمینی در کشور است، تاکید کرد:  استان گلستان با داشتن تنوع آب و هوایی و شرایط مناسب کشاورزی، امکان 3بار کشت سیب‌زمینی در سال را به کشاورزان می‌دهد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان با بیان اینکه حذف تعرفه صادرات کمک کرد تا صادرات سیب‌زمینی از گلستان بیشتر شود، اظهار داشت: امسال سیب‌زمینی گلستان به بازارهای خلیج فارس نیز صادر می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 354373