توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:
سیاست‌گذاری‌های غلط جمعیتی، شهرنشینی را افزایش داده است
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۴
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش شهرنشینی و کاهش جمعیت روستاها گفت: برخی از اشتباهات در سیاست‌گذاری‌های کلان سبب افزایش شهرنشینی و کاهش جمعیت روستاها شده است.
به گزارش عرش نیوز، محسن علیمردانی امروز در جلسه مشترک روسای شورا‌های اسلامی شهر‌ها و شهرستان‌های تابعه استان زنجان با مجمع نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه افزایش شهرنشینی و کاهش جمعیت روستاها یکی از اشتباهات در سیاست‌گذاری‌های کلان بوده است، اظهار داشت: بهاء دادن به کلان شهرها دلیل افزایش شهرنشینی و کاهش جمعیت در روستاها شده است.

وی با بیان اینکه بهاء دادن به کلان شهرها نسبت به روستاها سبب مهاجرت روستائیان به شهرها شده است، ابراز کرد: با مهاجرت روستائیان به شهرها مشکلاتی مانند بیکاری و سایر مشکلات اجتماعی به وجود آمده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روزهای انقلاب اسلامی ایران ۷۰ درصد از مردم در روستاها زندگی می‌کردند در حالی که امروزه این آمار معکوس شده است، تصریح کرد: در حال حاضر زندگی ۷۰ درصد از مردم در شهرها نشان از کم توجهی به شهرهای کوچک و روستاها دارد.

وی با بیان اینکه در برخی از روستاها امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و گاز وجود ندارد، عنوان کرد: با وجود تمامی تلاش‌های انجام شده واقعیت این است که در حال حاضر نیز اولویت تامین امکانات با شهرها است.

علیمردانی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان زنجان گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در دستور کار قرار گرفت، گفت: در راستای گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان به عنوان استان پایلوت در این امر انتخاب شد.

وی به بودجه پایینی که به شهرستان خدابنده اختصاص داده شده است نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت ۱۷۵ هزار نفری شهرستان خدابنده در بحث تخصیص بودجه به این شهرستان بی‌عدالتی صورت گرفته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343276