توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سابق شورای شهر اردبیل:
ادامه شرایط شورا با شرایط موجود به صلاح اردبیل نیست
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس سابق شورای شهر اردبیل گفت: با شرایط پیش آمده بعد از انتخابات هیئت رئیسه جدید ادامه دادن فعالیت به صلاح شهر و شهروندان نیست و باید تجدید‌نظر کلی در این امر انجام شود.
به گزارش عرش نیوز:
حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار کرد: هیچ کس حق ندارد به شعور اجتماعی مردم توهین کند و یا از اینکه یک نفر ناراضی است نظر او بر نظر جمع حاکم و فائق آید.

وی گفت: برنامه‌ای که در دور سوم شورا تدوین شده بود مربوط به آن مقطع زمانی بوده که باید اعضای آن دوره در برابر آن پاسخگو باشند و در دور چهارم شورا نیز برنامه‌های مصوب شده که همگی با نظر جمع و اعضای شورای شهر بوده است که به شهرداری ابلاغ شده تا نسبت به اجرای آن گام بردارند.

رئیس سابق شورای شهر اردبیل افزود: در این رویه ملاک قرار دادن سلیقه‌های فردی به هیچ‌وجه مورد هدف نبوده و قرار نیست رضایت یا عدم رضایت فردی ملاک عمل قرار گیرد.

سرداری هرگونه استبداد چه در اقلیت و چه اکثریت را محکوم به شکست دانست و بیان کرد: در سال اول و انتخاباتی که برگزار شد اکثریت با ما بود ولی در عین حال پیشنهاد شد تا از نائب رئیس تا پایین‌ترین سمت مخالفان ما نیز اظهارنظر کنند و حتی برای این سمت‌ها ثبت‌نام داشته باشند ولی در انتخابات اخیر هیچگونه پیشنهادی به ما که در اقلیت قرار گرفتیم نشد و علیرغم این وضعیت ما به محمد فیضی به عنوان سخنگوی شورا، علی هدایتی به عنوان خزانه‌دار و سلامت صفری به عنوان دبیر شورای شهر رای دادیم تا آنها در هیئت رئیسه قرار گیرند که قرار گرفتن هدایتی با ۱۳ رای به عنوان خزانه‌دار و نقطه حساس مالی شورا بیانگر سعه صدر ماست که به غیر از رئیس و خزانه‌دار تمی‌تواند فرد دیگری در پرداخت‌ها و هزینه‌‌کردن‌های شورا دخالت داشته باشد.

وی ادامه داد: طیف مقابل ما که در اکثریت قرار دارد به گونه‌ای استبدادی عمل می‌کند که حتی قسمی را که در حفظ مصالح شهر و شهروندان یاد کرده‌اند به خاطر مسائل گروهی ماهیت آن قسم را ذبح کرده‌اند.

رئیس سابق شورای شهر اردبیل افزود: در حال حاضر اکثریت هیئت رئیسه از گروه مقابل ما هستند و با این وضعیت ادامه دادن فعالیت‌ها در شورا به صلاح شهر و شهروندان نیست چرا که به نظر می‌رسد عده‌ای سعی می‌کنند خود را در جایگاه مردم قرار داده و به شعور آنها توهین کنند.

سرداری گفت: ‌همه باید در برابر نظر و رای اکثریت تمکین کنند نه اینکه بخواهند فقط ایده و تفکر خود را غالب کرده و در قالب نظر خود مطرح و بیان کنند.

وی بیان کرد:‌ ناراضی نشان دادن دیگران و عموم مردم با نظر استبدادی توهین به شعور و دهن‌کجی به آرای مردم است چرا که مردم تک تک اعضای شورای شهر را با رای و نظر خود انتخاب کرده‌اند و تمام مصوبات زمانی شکل اجرایی و قانونی به خود می‌گیرد که با نظر اکثریت باشد نه اینکه هر کس نظر خود را در قالب رای مردم و خواسته آنها به دیگران تحمیل کند.

وی افزود: هر کس در انتخابات هیئت رئیسه به فرد دیگر رای داده رای وی قابل احترام است اما لزومی ندارد ما به خاطر دادن رای به دروغ متوسل شده و اعلام کنیم که به عنوان مثال بنده به فردی دیگر رای نداده‌ام یا از رای داده شده فراری باشد.

عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: هر کس هزینه رای خود را می‌پردازد و لزومی ندارد به خاطر رای و مصلحت خود به دروغ متوسل شود چرا که شرعاً دروغ گناه بزرگی است و هیچ کس حق ندارد به جایگاه و شان مردم و شعور آنها توهین کند.

 وی در پایان سخنان خود بیان کرد: هر کس به نظر جمعی تمکین نکند در حقیقت ماهیت شورا را درک نکرده ولی باید اعلام کنم که «جوجه را آخر پاییز می‌شمارند».
منبع:فارس
کد مطلب: 308374
 
 


پربازدیدترین