توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دامپزشکی به جایگاه واقعی خود باز می گردد
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۱
دبیر شورای مرکزی نظام دامپزشکی کشور گفت: شرایط کشور به گونه ای است که نشان از بازگشت علم دامپزشکی به جایگاه اصلی خود دارد.
به گزارش عرش نیوز؛'حسینعلی عرب' سه شنبه شب در آیین تجلیل از بازنشستگان و کارمندان نمونه اداره کل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری در شهرکرد افزود: مسئولان ارشد کشور دید مثبت به دامپزشکی دارند و تعامل سازنده برای رفع مشکلات این بخش ایجاد شده است.

وی افزود: در سال های اخیر بین سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی ناهماهنگی ودرگیری هایی بوجود آمد که لطماتی را به دنبال داشت اما اکنون سازمان دامپزشکی پشتیبان این نظام است.

عرب، تقویت نظام دامپزشکی را در تضمین سلامت افراد جامعه موثر دانست و بیان داشت: دامپزشکی نیز نظیر بهداشت و محیط زیست در خدمت سلامت افراد است وارتقای سلامت جامعه درگرو همکاری و هماهنگی این سه بخش است.

وی افزود: امروزه بحث بهداشت واحد به عنوان یک هدف و اصل در دنیا مطرح شده و کشورهای پیشرفته در تلاشند تا تمام بخش های مرتبط با بهداشت را به یک واحد بهداشتی تبدیل کنند.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین گفت: 28 درصد ارزش افزوده تولیدات دامی کشور را دامپزشکی به خود اختصاص داده است.

'عبدالمحمد نجاتی' با اشاره به نقش بخش دامپزشکی در کنترل بیماری های دام، افزود: ادارات دامپزشکی کنترل 800 نوع بیماری مشترک بین انسان ودام را که برخی از آنها واگیردار است، به عهده دارد.

وی با بیان واردات یکهزار قلم دارو و حدود 500 میلیارد دلار مواد خام دارویی، ادامه داد: با توسعه و حمایت از دامپزشکی در کشور می توان تا حد زیادی صرفه جویی ارزی و برای کشور درآمدزایی ایجاد کرد.

در این آیین از 18 بازنشسته و دو کارمند نمونه اداره دامپزشکی استان چهارمحال وبختیاری تجلیل شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 318373