توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس ستاد اقامه نماز:
مقام معظم رهبری اجلاس نماز را مبارک و کارساز می‌داند
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۸
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: مقام معظم رهبری با برگزاری بسیاری از اجلاس‌ها مخالف است اما به اجلاس نماز عنایت ویژه دارد و آن را مبارک و کارساز می‌داند.
به گزارش عرش نیوز؛بیست و سومین اجلاس سراسری نماز و تعالی فرهنگی پیش از ظهر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس ستاد اقامه نماز، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و جمعی از مسئولان در تالار امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با برگزاری بسیاری از اجلاس‌ها مخالف است اما به اجلاس نماز عنایت ویژه دارد و آن را مبارک و کارساز می‌داند.

وی با بیان اینکه علی بن مهزیار اهواز شاگرد 3 تن از ائمه اطهار (ع) بود، گفت: امام جواد (ع) درباره این این شخصیت می‌فرمایند اگر بگویم بهتر از علی بن مهزیار در همرم ندیدم، صادق هستم.

رئیس ستاد اقامه نماز عنوان کرد: امسال اجلاس نماز در 26 شهر خوزستان برگزار شد. هر کدام از این همایش‌ها با حضور 500 تا یک هزار و 500 نفر برگزر شد که از متولیان برگزاری آن‌ها تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه فاصله ما نسبت به گذشته و آنچه که باید باشد زیاد است اظهار کرد: خوزستان امروز با خوزستان دیروز بسیار متفاوت است اما باز هم عقب است. مدیر نباید به پشت سرش نگاه کند و دچار غرور شود بلکه باید راه نرفته را طی کند و خیز بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با تاکید بر اینکه قرآن اولین ساختمان را کعبه اعلام کرده است اما امروز ما شهرکهای بدون مسجد داریم و سهم نماز را ادا نکردیم، گفت: امروز با پیمانکاری که شهرک می‌سازد قرار داد ساختن مسجد بسته شود. در جاده‌ها نیز باید در فاصله‌های یک ساعت و نیم باید یک مسجد ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه بودجه حج از بودجه نماز بیشتر است، بیان کرد: حج قبله نماز است و برای رفتن به هیچ مکانی جز مسجد این قدر سفارش نشده است.

رئیس ستاد اقامه نماز اظهار داشت: نبود نماز سبب حاکم شدن شهوت بر جامه می‌شود و البته برای همه مشکلات باید از نماز کمک بگیریم. بیشتر جوانان ما که در جبهه حضور داشتند مسجدی بودند.

وی با بیان اینکه نماز واجب‌تر از شیرینی پزی و آشپزی است، تأکید کرد: صدا و سیما پخش برنامه‌های نماز را جدی بگیرد و خروجی فیلم‌های آن باید خشوع باشد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 349478