توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
آئین نامه اجرایی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ابلاغ شد
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۳
استاندار خراسان رضوی گفت:آئین نامه اجرایی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی به دستگاه‌های خراسان رضوی ابلاغ شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای اداری استان با تاکید بر لزوم توجه به اصل مقابله جدی و عملی با مظاهر فساد اداری و مالی، خواستار دقت مدیران دستگاه‌های اجرایی به این امر شد.

وی افزود: توجه، پیگیری، نظارت و بازرسی مدیران و مد نظر داشتن فرمان هشت ماده مقام معطم رهبری در این زمینه باید ملاک عمل باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: علاوه بر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی، مردم بهترین قاضی برای ما هستند و بر عملکرد مدیران و مسئولان نظارت دارند.

رشیدیان تصریح کرد: از جمله مصادیق نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب هم مبارزه جهادی با مظاهر فساد در دستگاه‌های اجرایی است که امیدواریم با عملکرد دقیق و نظارت مطلوب روز به روز بیشتر شاهد ارتقای سلامت اداری باشیم.

وی با اشاره به وضعیت لایحه بودجه سال ۹۴ گفت: تحریم‌ها و جنگ نفت نشان داد که باید تا حد امکان از وابستگی بودجه به نفت کاسته شود و لازمه قطع این وابستگی، افزایش درآمدهای دیگر دولت و کشور از جمله مالیات است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: این امر به مفهوم فشار بیشتر به بخش تولید و یا کارمندان نیست؛ باید باید با گسترش تولید، اشتغال و توسعه صادرات و در مجموع تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب، این امر شکل بگیرد.

رشیدیان ادامه داد: به همین منظور تمام مدیران حوزه تولید و اشتغال، باید نسبت به اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی توجه کنند.

وی افزود: باید با گسترش تولید و تمرکز بر صادرات تمام دستگاه‌های ذی‌ربط براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل و برنامه ریزی کنند.

استاندار خراسان رضوی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از مدیران که قصد دارند برای انتخابات سال آینده نامزد شوند، باید از اول اسفند ماه باید از منصب خود استعفا دهند.

رشیدیان به تاکید وزیر کشور در بحث بی طرفی و پرهیز از ورود بخش‌های دولتی به فعالیت‌های انتخاباتی اشاره و تصریح کرد: با توجه به مسئولیت دستگاه‌های اجرایی در امر انتخابات، باید به گونه‌ای عمل شود که از هرگونه جایگاه ظن و تهمت نسبت به استفاده از دستگاه‌ها و خدمات دولتی به نفع یک گروه و کاندیدا پرهیز شود.

وی بر ضرورت بیطرفی دستگاه‌های دولتی به ویژه استانداری و فرمانداری‌ها در مسئله انتخابات تاکید کرد.

استاندار خراسان رضوی، درباره بودجه های باقی مانده در حساب دستگاه‌های اجرایی به آنان تذکر داد و خاطر نشان کرد: دستگاه هایی که در جذب اعتبارات تخصیصی مشکل یا ضعف داشته باشند؛ این عدم جذب اعتبار اولیه در تخصیص‌های بعدی اعتبارات ملاک عمل قرار می گیرد.

رشیدیان با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی ستاد خدمات سفر توسط دولت به استان‌ها گفت: فرمانداران و مدیران استان هر چه سریعتر نسبت به فعال کردن این ستادها با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال اقدام کنند.

وی افزود: شهرداری‌های استان هم برای ارائه برنامه‌ای مطلوب و عملکردی قابل قبول در خدمت رسانی به زائران و مسافران نوروزی برنامه ریزی کنند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: دستگاه‌ها، پروژه‌ها و نیز تعمیرات و تغییرات در سطح شهرها به ویژه مشهد را هر چه سریعتر به انجام رسانده و برای روزهای پایانی سال نگذارند تا خدمات رسانی به مسافران در شرایط بهتر و با سهولت بیشتری انجام شود.

رشیدیان گفت: اداره کل راه و شهرسازی هم برای مرمت راه های برنامه ریزی کرده تا در ایام نوروز میهمانان استان در طول محورهای شاهد شرایط بهتری در جاده ها باشند.

وی با اشاره به موضوع اختصاص بخشی از زمان استفاده از سالن‌های ورزشی دستگاه‌های دولتی به اداره کل ورزش و جوانان گفت: این موضوع که طی چندماه اخیر مطرح و تاکید شده، در راستای اعتلا و پیشرفت ورزش خراسان رضوی است.

استاندار خراسان رضوی به دستگاه‌هایی که سالن و فضاهای ورزشی در اختیار دارند؛ یک هفته مهلت داد تا به انتخاب خود چهار ساعت از زمان استفاده از این امکانات ورزشی در هفته را برای این موضوع در نظر گرفته و اعلام کنند.

رشیدیان تاکید کرد: در غیر این صورت، از ابزارهای در اختیار استانداری برای تحقق این امر بهره گرفته می شود.

وی درباره انتصاب افراد در پست های مهم و مشاغل حساس دستگاه های اداری هم گفت: باید برای این انتصابات استعلامات لازم انجام شود تاهم وجهه، شخصیت و جایگاه انسانی افراد حفظ شود و هم برای دستگاه مشکلی ایجاد نشود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 359477