توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حق نیشابور است كه پایتخت كتاب ایران شود
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۸
ابوالحسن داودی فرزند پاک شهر فیروزه ای نیشابورومیراث دارسی و سومین سیمرغ بلورین عطار نیشابوری به همراه همسرش بیتا منصوری در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابورحاضر شد.
به گزارش عرش نیوز : ابوالحسن داودی كارگردان فیلم "رخ دیوانه" برنده۵ سیمرغ سی وسومین جشنواره فیلم فجر اظهاركرد: من به عنوان یك نیشابوری همیشه به این آب وخاك افتخار می كنم و كتاب رمان كلیدركه وقایع آن درروستاهای معروف وخوش آب وهوای این دیار اتفاق افتاده است یكی از كتاب هایی بوده كه من ازجوانی مجذوب آن هستم.

وی در پاسخ به درخواست عباس كرخی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور جهت ساخت فیلم در زادگاهش گفت: متاسفانه سینمای ایران فقط در پایتخت متمركز شده واواخردهه ۶۰ در خراسان امكانات جهت ساخت فیلم های سینمایی مهیا شد واگر هم اكنون هم مسوولین امكانات فراهم نموده وشرایطی ایجاد شود كه طرح وفیلم نامه متناسب با اینجا باشد خوشحال خواهم شد كه در شهر خودم فیلم بسازم .
ابوالحسن داودی به داستان فیلم سینمایی روز باشكوه اشاره كردو عنوان کرد: طرح این فیلم رابراساس یك داستان واقعی زادگاهم نیشابور به دوست عزیزم كیانوش عیاری دادم كه نوشته وساخته شد.
این كارگردان صاحب نام سینمای ایران یادآوشد: امروزه خوشبختانه با وجود امكانات فیلمبرداری دیجیتالی كه حتی برروی دوربین های گوشی همرا نیز نصب شده می توان عرصه خوبی برای علاقمندان به هنر سینما ایجاد كرد وفیلم سازی را در سطح جامعه وبه خصوص نسل جوان گسترش داد.
ابوالحسن داودی در خصوص پایتختی كتاب نیشابور هم بیان کرد: با توجه به پیشینه تاریخی وفرهنگی این شهر و وجود نام آوران جهانی وفرهنگ گستر آن حق نیشابور است كه پایتخت كتاب ایران شود.
ابوالحسن داودی ضمن ارادت به همه علاقمندان به خصوص همشهریان نیشابوریش تصریح كرد: انشااله در فرصتی مناسب برای ادای احترام به لطف بی شائبه ایشان در جمع آنها حضور خواهم یافت كه در صورت امكان همزمان با افتتاح سینماشهرفیروزه نیشابور در شهرم حضور خواهم یافت
شایان ذكر است رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی و تهیه کنندگی همسرش بیتا منصوری توانست حماسه دیگری برای شهر قلمدان های مرصع رقم بزند درفیلم رخ دیوانه که به بیان روابط مجازی می پردازد،با بیانی شیوا،روان و جذاب نظر کلیه منتقدان سینما را به خود جذب کرد.فیلمی روان که دغدغه های آشنای جامعه مدرن را به خوبی ترسیم میکند.رخ دیوانه توانست به عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم بر صدر جدول تکیه زند و سیمرغ بلورین این بخش را از آن خود کند.
کد مطلب: 365173