توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زباله عفونی مطب های آمل جمع آوری می شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۳
آمل- معاون فرماندار ويژه آمل با اشاره به جمع آوری زباله های عفونی از مطب ها گفت: درصورت عدم همكاری درمانگاه يا مطب نسبت به جمع آوری زباله های عفونی برخورد جدی صورت می گيرد.
به گزارش عرش نیوز: سید جعفر رسولی شامگاه شنبه در جلسه كارگروه پسماند شهرستان آمل در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: برای اولین بار در كشور زباله های عفونی را یك شركت خصوصی از پزشكان تحویل می گیرد و دفن می کند و نظام پزشكی شهرستان آمل باید نسبت به این امر همكاری و تعامل داشته باشد و این كار رابه عنوان پایلوت دركشور باشد تا استان های دیگر با این شركت قرارداد منعقد كنند.

معاون فرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان اینكه نظام پزشكی باید پزشكان را نسبت به جمع آوری زباله های عفونی وبسته بندی آن مجاب كند، تصریح كرد: درصورت عدم همكاری درمانگاه یا مطب نسبت به جمع آوری زباله های عفونی برخورد جدی صورت می گیرد.

این مسئول با اشاره به اینكه این شركت خصوصی بصورت رایگان زبالها را بی خطرسازی می كند، خاطرنشان كرد: مطب ها و درمانگاهها فقط زباله های عفونی خود را بسته بندی كرده وتحویل این شركت دهند.

رسولی گفت: شهرستان آمل در كشور نسبت به جمع آوری زباله های عفونی بی نظیر است و جداسازی زباله تر و خشك با رضایت از سوی خانواده ها درحال اجراست و نباید با سهل انگاری یك قشر خاص به به خانه اول خود برگردیم.

همچنین یحیی عسگری پوربخشدار امام زاده عبدالله شهرستان آمل نیز دراین جلسه گفت: باتوجه به فرارسیدن سال جدید می خواهیم فضای فیزیكی و طبیعی مناسبی را در مناطق گردشگری داشته باشیم.

وی بابیان اینكه سطل های زباله درمنطقه توریستی چلاو نصب شده است، بیان داشت: باهمه روستاهای شهر امام زاده عبدالله شهرستان آمل مذاكراتی را نسبت به جمع آوری زباله صورت گرفته است و برای زباله مسافران و گردشگران برنامه ریزی شده است.

منبع: مهر
کد مطلب: 350575