توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر ارشاد در ایلام:
اماکن و تجهیزات فرهنگی ایلام باید بهبود یابد
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
معاون حقوقی و امور مجلس و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اماکن،غذاها و تجهیزات فرهنگی باید بهبود پیدا کند در استان ایلام و اگر این اتفاق رخ دهد شاهد ارتقای فرهنگی خواهیم بود.
به گزارش عرش نیوز؛حسین نوش آبادی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل قدیم و جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اظهار داشت: ایلام استانی است که پایه فرهنگی گسترده ای دارد، و در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است.

وی افزود: ایلام جزو استان هایی بوده همواره در حکومت ها مورد توجه بوده است ایلام یک بخش از تمدن تاثیر گذار در دنیا بوده است و همواره یکی از قابلیت های استان ظرفیت اقلیمی اجتماعی و فرهنگی آن است.

 معاون حقوقی و امور مجلس و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: نقش مردم استان در دفاع از مرزها و صیانت از کیان کشور و تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده در 8 سال دفاع مقدس، گویای اهمیت این منطقه و مردم آن است.

وی گفت: با وجود تنوع قومی، زبانی و فرهنگی در استان ایام،همواره مردم اتحاد داشته اند و در کنار هم بودن را تجربه کرده اند.

نوش آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی و مرز مشترک با عراق یکی از امن ترین استان های کشور است و مقام دوم را در امنیت کشور دارد.

وی به میزبانی خوب مردم از زائران اربعین اشاره کرد و گفت: مردم ایلام امسال به حق پذیرایی و اسقبال خوبی از زائران را داشتند و به طور قطع در سال آینده با شور بیشتری در مراسم اربعین حضور خواهند داشت.

 معاون حقوقی و امور مجلس و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: نگاه وزارت ارشاد عدالت و توسعه فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: اماکن و غذاها و تجهیزات فرهنگی باید بهبود پیدا کند در استان ایلام و اگر این اتفاق رخ دهد شاهد ارتقای فرهنگی خواهیم بود.

مراسم تودیع و معارفه علی گهرسودی به عنوان مدیرکل قدیم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و علی محمد نیاکان به عنوان مدیرکل جدید با حضور مسئولان استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ایلام در حال برگزاری است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 354599