توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح اشتغال ۲۰۰۰ نفری در صنایع چوب و کاغذ ایران اجرایی می‌شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰
رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه با کمک دولت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه چوکا اعطا می‌شود، گفت: طرح اشتغال ۲۰۰۰ نفری جوانان گیلانی در صنایع چوب و کاغذ ایران محقق و اجرایی می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛محمود شکری اظهار کرد: صنایع چوب و کاغذ ایران، چوکا در شهرستان رضوانشهر در غرب گیلان واقع شده و طرح توسعه آن در دستور کار است.

وی با بیان اینکه مدیران صنایع چوب و کاغذ ایران تغییر یافتند، افزود: با تغییر مدیران این کارخانه طرح اشتغال‌زایی دوهزار نفری صنایع چوب و کاغذ ایران در مرحله مطالعه مشاوران قرار گرفته و به زودی به دولت ارجاع داده می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: هیچ‌گونه درخواستی با وجود موافقت معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری با کلیات طرح توسعه صنایع چوب و کاغذ ایران تا کنون به دولت تحویل داده نشده است.

شکری با بیان اینکه مدت زمان موافقت دولت در طرح نخست توسعه صنایع چوب و کاغذ ایران 18 ماه است، خاطرنشان کرد: در این مدت که چندماهی از آن باقی است طرح توسط مشاوران در حال تهیه بوده که پس از نهایی شدن به دولت تحویل داده می‌شود تا عملیاتی شود.

وی با اشاره به نیاز صنایع چوب و کاغذ ایران در طرح توسعه به واردات ماشین‌آلات، تصریح کرد: مدیران صنایع چوب و کاغذ ایران پیشنهاد داده بودند تا تسهیلات 300 میلیارد تومانی به صورت تسهیلات بانکی از سوی بانک توسعه صادرات در اختیار این صنایع قرار گیرد که موافقت کلی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه توسعه صنایع چوب و کاغذ ایران سبب اشتغال‌زایی پایدار در غرب گیلان است، افزود: طرح اشتغال دوهزار نفری جوانان گیلانی در صنایع چوب و کاغذ ایران محقق می‌شود.

شکری با بیان اینکه احداث کشتی‌سازی تالش توسط وزارت دفاع منتفی شد، گفت: دو جلسه با وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح برگزار کردیم ولی نظر کارشناسان این بود که احداث کشتی‌سازی تالش توجیه ندارد و این مجتمع احداث نمی‌شود.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 344095