توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:
جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی ۶ میلیارد تومان بدهی دارد
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی استان در طول یک سال خدمت از ۴.۶ درصد به ۹ درصد رسیده و بدهی‌های حساب جاری سازمان از دولت که ۱۵.۶ میلیارد تومان بود پرداخت شده و به ۶ میلیارد تومان کاهش یافته است.
به گزارش عرش نیوز؛کریم مهری صبح امروز در دیدار با کارکنان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان آذرشهر با تبریک و تهنیت هفته وحدت اظهار داشت: یقین داریم که وحدت و یکپارچگی رمز موفقیت مسلمانان عالم است.

وی با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای کشاورزی مثل این دولت مورد توجه واقع نشده است، افزود: اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی استان در طول یک سال خدمت دولت تدبیر وامید از 4.6 درصد به 9 درصد رسیده و بدهی‌های حساب جاری سازمان از دولت که 15.6  میلیارد تومان بود پرداخت شده و به 6 میلیارد تومان کاهش یافته است.

مهری با بیان اینکه برای مدیریت مصرف منابع آبی در اجرای طرح های آبیاری پرفشار و کم فشار محدودیت اعتبار وجود ندارد افزود: تحقق این امر همت همگانی می طلبد.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بایستی سایر دستگاه‌های وابسته را نظارت و مدیریت کند، افزود: دستگاه‌های وابسته موظف هستند که با محوریت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان عمل کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه در جلسه شهرستان‌ها،  تشکل‌های کشاورزی و کشاورزان پیشرو حضور داشته باشند و ما را در حل مسائل در بین مردم کمک کنند، افزود: همکاران شهرستانی در حفظ و حراست کاربری‌های اراضی و منابع جدی باشند که از پیشروی کاربری‌های غیرمجاز پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه باید طرح‌های صنعتی در مناطق پرآب استان از جمله حاشیه رود ارس احداث شود که امکان بازیافت آب وجود دارد افزود: طبق ماده 18 و 19 بایستی تیم کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی وضعیت حقابه را تعیین کند که این قوانین قریب به 30 سال است که مسکوت مانده است.

 مهری با اشاره به اینکه فاز دوم طرح کمربند سبز درحاشیه دریاچه ارومیه برای مقابله با ریزگردهای نمکی با تکیه بر دانش بومی و مردم منطقه انجام می گیرد افزود: برای بهسازی و توسعه اماکن دامی از ردیف های کمک فنی و اعتباری مقررشده است اعتبار ویژه اختصاص یابد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان آذرشهر نیز در این جلسه بابیان اینکه شهرستان آذرشهر دارای 3700 هکتار سطح پوشش باغات می باشد افزود: با مدیریت جهادی و با رویکرد مدیریت بحران می شود وضعیت کم آبی را در منطقه مدیریت کرد.

منوچهر رحمانی افزود: در سال زراعی جاری در این شهرستان 170 میلی متر بارش پائیزی داشته‌ایم.

منبع:تسنیم
منبع:تسنیم

کد مطلب: 353590