توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
بیش از ۱۰۰۰ روستای لرستان فاقد گازرسانی است
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
استاندار لرستان گفت: حدود هزار و۵۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در لرستان وجود دارد که از این تعداد نزدیک ۵۰۰ مورد گاز کشی و مابقی فاقد گاز رسانی هستند.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند ظهرامروز در جلسه شورای برنامه ریزی لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: حدود 800 هزار هکتار زمین کشاورزی در استان  وجود دارد که تنها 200 هزار هکتار از زمین‌ها آبی  است که نرم آن 25 درصد است از این رو لرستان 45 از میانگین کشور عقب تر است.

وی افزود: در لرستان 12 هزار هکتار زمین وجود دارد بنابراین اگر روی کارها مساعدت شود می توان قدم بسیار مثبتی برداشته شود تا 25 درصد اراضی آبی شود.

استاندار لرستان بیان کرد: محور الشتر به بروجرد که تونلی دارد که پیمانکاران قادر به انجام آن نیستند بک مقداری تامین اعتبار شده است که از قرارگاه تقاضا در این زمینه نیز مساعدت کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه عمران شهری وضعیت مطلوبی ندارد و خیلی از خیابانهای شهرخرم آباد خاکی است تقاضا داریم که قرار گاه به کمک عمران شهری بیاید و با حضورشان محرومیت زدایی لرستان را  مقداری پر رنگ تر ببینند.

بازوند تصریح کرد: پروژه پالایشگاه پلدختر چند سال است که زمین آن تامین شده است از این رو طرح این پالایشگاه را به قرارگاه قائم داده شد که در حال بررسی است و امیدواریم این موضوع مدنظر قرارگاه باشد و به این و نوع پروژه‌ها ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت قرار گاه سبب دلگرمی، جنب و جوش در سرمایه گذاران بخش خصوصی می شود و همین که بخش خصوصی احساس می کند قرار گاه یک سری پروژه ها را در این منطقه دارد احساس اشتیاق می‌کند که وارد کار شود.

استاندار لرستان گفت: با توجه به مشکلات مهندسی که در باند فرودگاه بود در تکمیل مباحث فنی فرودگاه مطمئن شدند قرارگاه خاتم الانبیاء دارد کار را انجام می دهد با یک اطمینان خاطر آمدند و مشغول سرویس دهی و خدمات بودند.

وی اظهار داشت: یک کمیته ای به ریاست معاونت عمرانی استانداری، اداره کل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، دادستان خرم آباد، مدیر کل محیط زیست، قرارگاه اجرایی زیربط و فرمانداری که این کمیته هر 15 روز یک بار تشکیل جلسه می‌دهد تا بتوانند معارضه و مشکلاتی که دارند حل کنند که اگر مشکلاتشان برطرف شود سرعت دو چندانی در این قرار گاه شاهد هستیم.

بازوند افزود: لرستان جزو استان‌هایی است که از لحاظ زلزله خیزی جزء 10 استان کشور است از این رو حضور قرار گاه  در این منطقه فرصتی است که اگر اتفاقات غیر مترقبه ای مانند سیل و زلزله در استان روی دهد به طور یقین می توان از حضور نیروهای قرارگاه در زمینه پروژه‌ها استفاده کرد.

وی عنوان کرد: لرستان در حد نیاز یعنی حدود 10 تا 15 هکتار زمین در اختیار قرار گاه می گذارد تا یکی از مؤسسات را به صورت ثابت در لرستان مستقرکند.

استاندار لرستان بیان کرد: در لرستان حدود هزار و570  روستای بالای 20 خانوار وجود دارد که که از این تعداد نزدیک 500  تا از آنها  گاز کشی شده است از این رو حدود هزار روستا فاقد گاز رسانی هستند که با توجه به محرومیت این روستا ها ضرورت گاز رسانی را دو چندان شده است.

وی در رابطه با گاز رسانی گفت: پیشنهاداتی به قرار گاه داده شده است و از طرفی وزارت نفت هم با این قضیه موافق است که کار گاز رسانی توسط قرارگاه انجام گیرد بنابراین  به طور یقین قرار گاه می تواند یک قدم بسیار مثبتی توسعه پایدار در لرستان داشته باشد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358199