توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماز مظهر وحدت مسلمین است/با نماز به آرامش مي رسيم
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۹
بندرعباس - امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: نماز می تواند مظهر وحدت مسلمین باشد.
به گزارش عرش نیوز، سيد عبدالباعث قتالی ظهر چهارشنبه در اجلاس منطقه ای نماز در بندرعباس با بيان اينكه شرف نماز به بندگانی است که نماز می خوانند و به حکومتی است که به نماز ارج می نهد، عنوان كرد: حداقل نقش سیاسی نماز در زندگی اين است که نباید در برابر حکومت ها تا زمانی که نماز می خوانند و براي برپایی نماز كه پایه دین است تلاش مي كنند، شورش كرد.

وي ادامه داد: اولین بحث برای همه پیامبران نماز بوده است و عالم و حکومت فرزانه نمی تواند بدون نماز باشد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس افزود: تا به امروز جایگاه نماز در میان مسلمین کمرنگ نشده و حتي افراد افراطی نيز به نماز توجه خاص دارند كه اين نشان مي دهد، نماز می تواند مظهر وحدت مسلمین باشد.

قتالي با بيان اينكه ارتباط نزدیکی میان اینکه انسان از قتل دوری کند و نماز برپا کند وجود دارد، اظهار داشت: اولین پرسشی که در روز قیامت از انسان می شود در مورد نماز است و نماز یکی از قطعه های بهشت و قیامت وجود انسان است که به انسان پناه و آرامش می دهد و اگر نماز ما واقعی باشد به وسیله نماز آرامش کسب می کنیم.

وي گفت: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) تاکید دارند که فرزندان خود را از هفت سالگی به نماز خواندن عادت دهیم و بايد به نماز اهتمام ویژه اي داشته باشيم.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بيان اينكه در نماز همه مسلمانان به یک نقطه وصل می شوند، اضافه كرد: نماز را باید با تمام کیفیت آن اقامه کرد و تمامي آداب نماز باید رعایت شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 338191