توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
اقدامات ایثارگران در خدمت به کشور با ابزار مادی قابل جبران نیست
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۶
استاندار کردستان گفت: هرچند که اقدام ایثارگران در جبهه‌های شهادت را نمی‌توان با ابزار مادی جبران کرد اما به هر حال باید برای آنها جایگاه ویژه‌ای در کشور قائل شد.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در دومین جلسه رابطان ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان کردستان اظهار داشت: آنچه که در باورهای دینی ما و قاعده معمول بین روحانیون و علما وجود دارد و تمام مذاهب اسلامی به آن اذعان دارند این است که هیچ کس حق ندارد برای تبلیغ دین مطالبه دستمزد داشته باشد.

وی به وظایف جامعه و حکومت در قبال این گونه افراد اشاره کرد و گفت: وظیفه جامعه و در مواردی حکومت این است که زندگی این گونه افراد را که مطالبه دستمزد ندارند به گونه‌ای تامین کند.

استاندار کردستان با اشاره به حقوق شهدا و بازماندگان آنها در جامعه خاطرنشان کرد: کسانی که روزی در جبهه‌های دفاع از اسلام و مملکت به شهادت رسیدند و همچنین بازماندگان آنها، هیچ گونه مطالبه‌ای از مردم و نظام جمهوری اسلامی نداشته‌اند اما واقعیت این است که باید جامعه و حاکمیت بین کسانی که برای حفظ نظام، هزینه بالایی تقبل کردند با افراد عادی تفاوت قائل شود.

وی گفت: هرچند که اقدام ایثارگران در جبهه‌های شهادت را نمی‌توان با ابزار مادی جبران کرد اما به هر حال باید برای آنها جایگاه ویژه‌ای در کشور قائل شد.

زاهدی به نقش کشته شدگان جنگ‌ها در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: در کشورهای دیگر برای افرادی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم حضور داشته‌اند جایگاه ویژه‌ای به لحاظ مادی و معنوی قائل هستند و این نشان می‌دهد این امر یک موضوع پذیرفته شده جهانی است و در نظام جمهوری اسلامی ایران هم به این موضوع بسیار توجه شده و ایثارگران همیشه مورد تکریم نظام بوده‌اند.

وی بی توجهی‌هایی که در برخی موارد نسبت به ایثارگران می شود را فردی دانست و گفت: این بی توجهی‌ها مربوط به کلیت نظام و جامعه نیست و تنها ممکن است که برخی افراد گاهی اوقات نسبت به این عزیزان کوتاهی کنند.

استاندار کردستان با اشاره به اصلاح قوانین مربوط به مجموعه ایثارگران در کشور تاکید کرد: برای ارائه خدمات بهتر به مجموعه ایثارگران کشور باید قوانین و شیوه‌های عمل مربوط به این قشر از جامعه به روز و اصلاح شوند.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند آنچه که قانون درباره ایثارگران تعیین کرده انجام دهند و فضایی به وجود آورند که این عزیزان بیش از گذشته مورد تکریم و توجه قرار گیرند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356191