توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفیر فیلیپین: کشاورزی و گردشگری از برنامه های گسترش روابط با ایران است
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۴
سفیر فیلیپین در ایران گفت: توسعه روابط اقتصادی در بخش کشاورزی و گردشگری از مهمترین برنامه های مبادلات ایران و فیلیپین است.
به گزارش عرش نیوز؛'ادوارد منز' روز سه شنبه در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی افزود: سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و گردشگری از مزیتهای مهمی است که سطح روابط دو کشور را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به واسطه شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی و بهره گیری از چهار فصل سال می تواند در بازارهای کشور فیلیپین سهم قابل توجهی در عرضه محصولات کشاورزی داشته باشد.

منز اظهار کرد: بهره گیری ایران از ظرفیت های صنایع کوچک و رشد شاخص های اقتصادی با اتکا بر توسعه صادرات غیرنفتی می تواند الگوی مناسب برای دیگر کشورها باشد.

سفیر فیلیپین از استقبال کشورش برای توسعه روابط تجاری تهران و مانیل خبر داد و گفت: در ماه های آینده هیات عالی رتبه اقتصادی متشکل از بازرگانان فیلیپینی برای بررسی راهکارهای سرمایه گذاری در ایران به تهران سفر خواهد کرد.

منز تاکید کرد: تشکیل هیات تجاری مشترک ایران و فیلیپین ضمن کمک به توسعه روابط اقتصادی و صنعتی، به گسترش صنعت گردشگری در دو کشور کمک شایانی می کند.

سفیر فیلیپین درمورد مزیت های اقتصادی استان مرکزی نیز گفت: قطعا با تشکیل هیات تجاری و اتاق مشترک بازرگانان ایران و فیلیپین ، مزیت های مختلف اقتصاد، صنعت و گردشگری استان مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: امیدواریم با به ثمر نشستن مذاکرات هسته ای ایران، شاهد گسترش فعالیت های اقتصادی بین تهران و مانیل باشیم.

استاندار استان مرکزی نیز در این نشست گفت: توسعه روابط اقتصادی استان مرکزی با کشور فیلیپین می تواند در حوزه های گردشگری ، محصولات کشاورزی ، الیاف و ماشین آلات کشاورزی و راهداری باشد.

'محمدحسین مقیمی' افزود: استان مرکزی ظرفیت های زیادی برای توسعه مبادلات تجاری ایران و فیلیپین دارد که تشکیل اتاق مشترک بازرگانی دو کشور می تواند روند این مناسبات را تسریع کند.

وی ادامه داد: وجود بیش از سه هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در استان مرکزی و موقعیت خاص جغرافیایی این خطه ظرفیت مناسبی برای روابط ایران با فیلیپین است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان استعداد مناسب در صنایع بزرگ و زیرساختی دارد که وجود پالایشگاه، پتروشیمی و برخی صنایع مادر کشور می تواند به روند توسعه روابط تهران و مانیل شتاب دهد.

وی افزود: استان مرکزی قطب چهارم صنعت کشور محسوب می شود و چهار شهر آن از مزیت اقتصاد صنعتی بهره مند هستند.

سفیر فیلیپین در ایران در سفر دو روزه به استان مرکزی علاوه بر شرکت در نشست تخصصی با انجمن های همگن نفت و گاز و قطعه سازان خودرو، از توانمندی های صنعتی در اراک و قابلیت های کشاورزی در حوزه انار و پسته در ساوه و زرندیه دیدن می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 337598