توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر آستان شاهچراغ(ع):
استکبار با ایجاد «شیعه لندنی» به دنبال اختلاف بین مسلمانان است
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
مدیر آستان حضرت شاهچراغ(ع) گفت: دست‌های پشت پرده استکبار در تلاش است تا با ایجاد شیعه لندنی، انحرافی و تکفیری بین مسلمانان اختلاف راه بیندازد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محسن اسماعیل‌پور شامگاه سه‌شنبه در آئین یادواره شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) با اشاره به برگزاری این یادواره در حرم سیدالشهدای شهر مقدس شیراز اظهار داشت: حضرت شاهچراغ(ع) نیز برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) هجرت کرده و در این راه شهید شدند.

وی با بیان اینکه در سومین حرم اهل بیت(ع) میزبان بزرگان و خانواده‌های شهدا، ایثارگر، جانباز و پاسداران حریم اهل بیت(ع) هستیم، افزود: باید یاد شهدای مدافع حرم حضرت زینب(ع) و پاسداران حریم انبیاء زنده نگاه داشته شود.

مدیر حرم حضرت شاهچراغ(ع) یکی از مشکلات امروز دنیا و نه تنها جهان اسلام را وجود تکفیری‌ها و افراطی‌ها دانست و خاطرنشان کرد: سرچشمه این تفکر غلط به زمان امامت حضرت علی(ع) و به گروه منحوس خوارج بازمی‌گردد.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با اشاره به جنایاتی که این گروه‌ها مرتکب شدند، تصریح کرد: از جمله این جنایات سربریدن انسان‌های بی‌گناه و کشتن اطفال در شکم مادر است و خشونت‌های این گروه‌ها زائیده انحرافات فکری و دوره‌ای در مسیر اسلام و خروج از مسیر صحیح اسلام است.

وی با بیان اینکه شکل گرفتن این‌گونه گروه‌های منحرف در دوران مختلف ادامه داشته، عنوان کرد: متأسفانه این تفکرات منحوس شکل عملی گرفته و اتفاقات و جنایات جبران‌ناپذیری در مدینه و کربلا رخ داد.

مدیر حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با اشاره به جسارت به حرم‌های مطهر ائمه و اهل بیت(ع) در دوران مختلف، بیان کرد: در تمام این دوران‌ها علمای اسلام با هوشیاری تدابیر لازم را اندیشیده و دین مبین اسلام را از خطر انحراف نجات دادند.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور وجود گروه‌های تکفیری را دارای سه تهدید برای اسلام و جهانیان دانست و تشریح کرد: نخستین تهدید هرچند کوچک برای چهره اسلام است و وجود چنین گروه‌هایی و فعالیت با نام دینی که پیامبر آن رحمه‌للعالمین برای چهره دین مبین اسلام پسندیده نیست.

وی با بیان اینکه با آینده‌نگری و با چشم تیزبین مقام معظم رهبری این دوره به نام بصیرت دینی نام گرفت، اظهار داشت: با احیای بصیرت دینی می‌توان این انحرافات را از دین دور کرد و رهبر فرزانه ما این تفکر را احیاء کردند.

مدیر آستان مطهر حضرت شاهچراغ(ع) دومین خطر وجود تکفیری‌ها را از بین بردن اتحاد و وحدت مسلمانان دانست و گفت: این گروه‌های تکفیری و افراطی در تلاشند تا وحدت بین جامعه سنی و شیعه را بر هم زنند.

وی خاطرنشان کرد: وجود تکفیری‌ها برای بشریت نیز خطرناک است زیرا این خونریزی‌ها به عالم سرایت می‌کند و متأسفانه در زمان کنونی برخی از جوانان به این دام افتادند و بدون شک این فتنه جهانی است.

مدیر آستان مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با اشاره به اینکه حرکت‌ها و فعالیت‌های این گروه‌ها نه تنها برای مسلمانان ترس ایجاد نکرده بلکه چهره پلید آنها را هویدا کرده، تصریح کرد: پیروی از مقام معظم رهبری در سراسر جهان و دیگر جوامع گسترش یافته و جنایات این گروه‌ها در کشورهای اسلامی سبب تقویت اتحاد شیعه و سنی شده است.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با بیان اینکه یک حرکت احمقانه تکفیری‌ها و دست‌درازی به حرم‌های مطهر اهل بیت(ع) سبب به راه افتادن اجتماع مسلمانان جهان شده و ریشه آنها را می‌خشکاند، عنوان کرد: دست‌های پشت پرده استکبار در تلاش است تا با ایجاد شیعه لندنی، انحرافی و تکفیری بین مسلمانان اختلاف راه بیندازد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337796