توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل صنعت و تجارت گلستان:
روسیه هدف صادرات مرغ از استان گلستان است
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۳
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت که با توجه به مازاد تولید مرغ در این استان، می توان از این ظرفیت برای صادرات به کشور روسیه استفاده کرد.
به گزارش عرش نیوز، حسینقلی قوانلو در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: در ۷ ماه نخست سال ۹۳ میزان صادرات مرغ استان گلستان ۱۳ میلیون دلار است.

وی افزود: با مازاد تولیدی که در کشور و به‌تبع آن در استان گلستان شاهد بودیم، قیمت مرغ با یک‌هزار تومان کاهش به جایی رسیده که تولیدکنندگان را نگران کرده است.

قوانلو تصریح کرد: راه حل برون‌رفت از این مشکل تجارت خارجی و صادرات تولید مازاد است؛ در همین راستا به فکر رشد و افزایش صادرات به دیگر کشورها هستیم.

وی با بیان اینکه عراق و افغانستان هدف صادرات مرغ استان گلستان هستند، گفت: این دو کشور گنجایش صادرات بیش از این مرغ را ندارند و باید به‌دنبال بازار هدف دیگری باشیم.

قوانلو افزود: بازار روسیه برای صادرات مرغ بازار مناسبی است و این کشور گنجایش سالانه ۳۵۰ هزار تن واردات مرغ را دارد که این میزان می تواند همه تولیدات مازاد استان گلستان و بخش زیادی از مازاد تولید کشور را پوشش دهد و همزمان قیمت را نیز برای تولیدکنندگان بهبود بخشد.

مدیرکل صنعت و تجارت استان گلستان با بیان اینکه در تلاش برای امضای توافق‌نامه بین وزارتخانه‌های دو کشور هستیم، تصریح کرد: تُجّار وارد عمل شده‌اند و با راه افتادن این صادرات، مشکل تولیدکنندگان مرغ نیز از نظر قیمت حل می‌شود.

قوانلو به میزان صادرات استان گلستان در ۷ ماهه نخست امسال اشاره و اعلام کرد: در ۷ ماهه نخست سال جاری ۱۰ کشور جدید مانند چین، مالزی و بلغارستان به بازارهای هدف استان گلستان افزوده شده است.

وی در پایان گفت: امسال توانستیم یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به مالزی، ۵۶۴ هزار دلار به آذربایجان و ۲۹ هزار دلار نیز به بلغارستان صادرات انجام دهیم.
کد مطلب: 329696