توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی‌فقیه در کرمان:
فعالیت‌های آموزش و پرورش و خانواده‌ها باید در یک راستا باشد
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: برنامه‌های تربیتی آموزش و پرورش و خانواده‌ها نباید یکدیگر را خنثی کنند و باید در یک راستا باشند.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سیدیحیی جعفری صبح امروز در دیدار با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اگر جامعه اسلامی بخواهد به هدف نهایی خود برسد، باید دو نهاد خانواده و تعلیم و تربیت اصلاح و به طور جد وارد عمل شوند.

وی افزود: اگر فرزندان نزد والدین خود مورد بی‌مهری قرار بگیرند و والدین قدرت تعلیم و تربیت آنها را در دوران کودکی نداشته باشند، نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

جعفری بیان داشت: علاوه بر اینکه آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت نیز باید فعالیت‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کند که همراه با خانواده بوده و کارهای یکدیگر را خنثی نکنند.

امام جمعه کرمان گفت: اگر این دو نهاد همان طور که اسلام و ائمه‌ اطهار (ع) خواستند با یکدیگر همراه شده و با بصیرت در راه تعلیم و تربیت فرزندان وارد شوند، نتیجه‌ای مطلوب به دست می‌آید.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات مشورتی اولیا و مربیان تصریح کرد: انتقادات، برنامه‌ها و نقاط مثبت و منفی در این جلسات مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و ماحصل آن خوب می‌شود.

جعفری تعلیم و تربیت را یکی از دشوارترین کارها عنوان کرد و ادامه داد: حرف زدن آسان است، اما هنگامی موفق می‌شویم که در گفتار نیز درست عمل کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: برنامه‌های تربیتی آموزش و پرورش و خانواده‌ها نباید به گونه‌ای باشد که تعلیم و تربیت بچه‌ها را خنثی کنند.

وی بیان داشت: اگر هماهنگ کار شود و بتوانید افرادی صالح به جامعه تحویل دهید، آینده نظام و انقلاب اسلامی نیز تضمین می‌شود در غیر این صورت مشخص نیست که به کجا بیانجامد.

جعفری با اشاره به اینکه هماهنگی خوبی با محوریت استاندار در کرمان برقرار شده است، گفت: استاندار قصد دارد تا نارسایی‌هایی که از دوره‌های قبل در کرمان به ارث رسیده بود را برطرف کند، اما در عین حال کار ساده‌ای نیست، ما همیشه از مسئولان حمایت کرده و می‌کنیم.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: مسئله خط و خط‌بازی باید در کشور ریشه‌کن شود، نباید گمان کرد که حق مطلق داریم، در همه احزاب و گروه‌ها، افراد والا، پاک و مومن وجود دارد.

وی افزود: اگر مردم بدانند که بدون خط‌‌بازی و براساس معیارهای انسانی، اخلاقی و دینی کار می‌کنیم، پشتیبان ما است و به مقصود می‌رسیم.

جعفری عنوان کرد: نباید با صحبت‌های نادرست و غیرممکن، توقعات مردم را بالا ببریم، به اندازه‌ای که می‌توانیم تلاش داشته باشیم تا با وحدت، انسجام و خردمندی به موفقیت برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به وقایع اخیر که علیه اسلام در کشور فرانسه رخ داده است، ادامه داد: به واسطه عمل نابخردانه چند نفر که ساخته و پرداخته دست آمریکا و صهیونیست بین‌الملل است، بهانه‌ای برای اسلام‌ستیزی راه انداخته‌اند.

وی تصریح کرد: کاری که کشور فرانسه انجام داد، همه را علیه پیامبر اکرم (ص) و مکتب مقدس اسلام آماده ساخت، اما سرانجام کار آنها غیر از رسوایی چیز دیگری نیست.


منبع:فارس

کد مطلب: 355697