توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اکو پارک استان البرز احداث می‌شود
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری البرز گفت: موضوع پارک طبیعت و حیات وحش البرز در سال ۸۲ مورد بررسی قرار گرفت که در سال ۸۳ بخشی از اراضی شمالی شهر کرج به این طرح اختصاص یافت.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز،ذبیح‌الله قائمی با تاکید بر برنامه‌ریزی‌های منسجم برای اجرای پروژه‌های عمرانی اظهارکرد: موضوع پارک طبیعت و حیات وحش البرز در سال 82 مورد بررسی قرار گرفت که در سال 83 بخشی از اراضی شمالی شهر کرج به این طرح اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه مطالعات راهبردی در این زمینه انجام شده گفت: براساس آخرین مطالعات در اواخر سال 83 جنگل‌کاری این پارک مهم شروع شده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون هزار و 200 هکتار جنگل‌کاری شده و اقدامات لازم ازسوی شهرداری برای راه‌اندازی آن صورت گرفته است.

قائمی گفت: مشابه این اقدامات برای راه‌اندازی پارک طبیعت و حیات وحش در سایر استان‌های کشور انجام شده و در البرز نیز نبود زمین مانع از پیشرفت کار شده بود.

وی اضافه کرد: بنا بر اظهارنظر مسئولان شهرداری در صورت واگذاری 300 هکتار زمین 50 میلیارد ریال از سوی شهرداری در سال‌جاری برای این پارک مهم هزینه می‌شود.

معاون استاندار البرز تاکید کرد: باید کارگروهی تخصصی دراین زمینه تشکیل شود تا با طی مراحل قانونی اقدامات لازم اجرایی شود.

قائمی اضافه کرد: در این کارگروه میراث فرهنگی، استانداری، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، محیط زیست و منابع طبیعی، سازمان آب و دفتر اقتصادی فنی استانداری نیز همکاری لازم را دارند.

وی یادآورشد: در دو هفته آینده در این زمینه رایزنی‌های جدی صورت می‌گیرد و مرحله به مرحله احداث پارک طبیعت و حیات وحش البرز انجام می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 325195